[4]
162732

Tampa Bay uspela podaljšati NHL finale

25. 6. 2022, 10.47

Hokejisti moštva Tampa Bay Lightning so ohranili upanje za osvojitev tretjega zaporednega naslova v severnoameriški ligi NHL. Na peti tekmi finala v Denverju so s 3:2 premagali Colorado Avalanche. V finalni seriji na štiri zmage zdaj zaostajajo z 2:3 v zmagah.

Odločilni gol za zmago aktualnih prvakov na peti tekmi je šest minut pred koncem dosegel Ondrej Palat. Češki zvezdnik je s strelom s štirih metrov premagal vratarja Colorada Darcyja Kuemperja, ki je sicer uspel odbiti plošček s palico, a se je nato ta z njegove noge odvalil v gol. Gre za nov odločilen zadetek Palata v končnici. V letošnji je v prid Tampe s pomembnim golom prevesil že konferenčni finale proti New York Rangers.

“Odigrali smo dobro tekmo, odlično tekmo na gostovanju. Našli smo pot do zmage. Gre za pomembno zmago in zdaj gremo nazaj v Tampo,” je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP dejal Palat. Finala serija se tako za šesto tekmo vrača v Tampo, kjer se bosta ekipi pomerili v noči z nedelje na ponedeljek.

Pred odločilnim zadetkom sta za prvake zadnjih dveh sezon mrežo zatresla Jan Rutta in Nikita Kučerov, vratar Andrej Vasiljevski pa je zbral 35 obramb. Na drugi strani sta za Colorado bila uspešna Valerij Ničuškin in Cale Makar, kar pa ni bilo dovolj, da bi lahko že v pretekli noči na domačem ledu dvignili Stanleyjev pokal.

Gostje iz Floride so dosegli prvi in zadnji zadetek na tekmi. Za vodstvo v prvi tretjini je v 16. minut zadel Rutta. Sledil je odgovor Ničuškina v šesti minuti druge tretjine, a je le tri minute kasneje Kučerov znova poskrbel za vodstvo Tampe. Hokejisti Colorada so na tekmi imeli veliko težav s trdo obrambo gostov. Kljub temu so v tretji minuti zadnje tretjine našli pot do izenačenja z 2:2, ko je zadel Makar. V zaključku tekme pa je domače navijače utišal Palat.

“Nismo pričakovali, da bo enostavno osvojiti naslov, in ne bo enostavno,” je po porazu dejal Coloradov Gabriel Landeskog. “To smo vedeli pred finalom in to smo vedeli pred nocojšnjo tekmo. Vasiljevski je bil odličen v golu … Vseeno nam je uspelo izenačiti v tretji tretjini, a na koncu so oni prišli do strela, ki je nekako uspel pobegniti Kuemperju. Je, kar je. Zdaj razmišljamo o naslednji tekmi.”