31727

Tampa Bay, St. Louis in Nashville do zmag

Avtor: Rok Grilec
4. 5. 2016, 08.55

Ponoči so bile na sporedu tri tekme drugega kroga končnice severnoameriške hokejske lige NHL. Zmage so osvojile ekipe Tampa Bay Lightning, ki je po podaljšku v gosteh s 5:4 odpravila New York Islanders, St. Louis Blues, ki je bil na domačem ledu s 6:1 boljši od Dallas Stars, in Nashville Predators, ki je doma s 4:1 premagal San Jose Sharks.

Hokejisti Tampa Bay Lightning so z zmago na tretji tekmi polfinala vzhodne konference lige NHL v seriji z otočani povedli z 2:1 v zmagah. Junak tekme v Brooklynu je bil Brian Boyle, ki je utišal domače navijače dve minuti in 48 sekund po koncu rednega dela z golom za zmago.

Podaljšek je izsilil 22-letni Rus Nikita Kučerov z zadetkom 39 sekund pred zvokom sirene. Pred tem sta moštvi bili kar trikrat izenačeni. Kučerov je prišel do svojega še sedmega zadetka v končnici.

Po koncu tekme je bil zelo jezen trener otočanov Jack Capuano, ki je prepričan, da je Boyle deset sekund pred odločilnim strelom z ramo udaril branilca Thomasa Hickeyja v brado. Sodnik prekrška ni videl, trener pa je prepričan, da bi morali Boyla suspendirati.

V konferenčnem polfinalu na Zahodu je St. Louis Blues z visoko zmago v seriji proti Dallas Stars prav tako povedel z 2:1 v zmagah.

Slab večer je imel 32-letni vratar Dallasa Finec Antti Niemi, ki se je na drugi tekmi polfinala zelo dobro znašel, tokrat pa je povsem odpovedal, potem ko je spustil kar tri ploščke v svojo mrežo v prvih 12 strelih na gol. V drugi tretjini ga je zamenjal rojak Kari Lehtonen.

Hokejisti Nashville Predators pa so v polfinalni seriji proti San Jose Sharks po dveh porazih le prišli do prve zmage ter tako znižali zaostanek v zmagah na 1:2.