[2085]
160043

Tamara Zidanšek in Kaja Juvan v drugi krog Roland Garrosa

24. 5. 2022, 20.13

Tamara Zidanšek in Kaja Juvan sta se uvrstili v drugi krog teniškega odprtega prvenstva Francije. Zidanškova je premagala Američanko Claire Liu s 6:2, 6:2. Juvanova pa rusko kvalifikantko Oksano Selehmetovo s 7:5, 7:6.

Juvanova je še v soboto igrala finale turnirja v Strasbourgu in tam po ogorčenem boju izgubila proti Angelique Kerber. Danes je imela proti kvalifikantki, 130 mest slabše uvrščeni na lestvici WTA, ki je sploh prvič prišla na glavno tekmovanje na turnirju za grand slam, sicer status favoritinje, ki pa ga je upravičila šele po napetem boju in skorajda izgubljenem drugem nizu.

Začela je sicer dobro, povedla z 2:0 in 3:1, a potem dovolila nasprotnici, da je povedla s 5:4. A slovenska igralka je takrat vendarle odločno stopila na plin in po 50 minutah niz dobila s 7:5.

V drugem je kazalo, da bo 19-letna Rusinja prišla do izenačenja, saj je začela odlično in povedla s 5:0. A odločilnega koraka ji ni uspelo narediti, Juvanova pa se je vrnila v igro in najprej izenačila na 5:5, potem pa v podaljšani igri slavila s 7:4 ter si tako po malo manj kot dveh urah le priigrala nastop v drugem krogu.

Lanska polfinalistka Rolanda Garrosa Zidanškova v letošnjem prvem krogu ni imela večjih težav.

Njena prva tekmica je bila finalistka turnirja v Rabatu minuli konec tedna, Američanka Claire Liu. Zidanškova je proti 50 mest slabše uvrščeni tekmici z lestvice WTA igrala zanesljivo in v obeh nizih brez težav nadzorovala potek dvoboja, obakrat povedla s 4:1 in potem zanesljivo dobila niza po skupno le uri in 14 minutah.

Danes v prvem krogu igra tudi Kaja Juvan, enaindvajsetletna Ljubljančanka se meri z rusko predstavnico Oksano Selehmetovo.