[2085]
175478

Swiatek sezono zaključuje na prvem mestu, Zidanšek 87. takoj za njo Juvan

8. 11. 2022, 18.06

Po finalu zaključnega teniškega turnirja v Fort Worthu je krovna ženska zveza WTA posodobila jakostno lestvico. Na njej bo na vrhu končala Iga Swiatek, ki ima kar 6000 točk več kot drugouvrščena Tunizijka Ons Jabeur. Na četrto mesto je napredovala zmagovalka Fort Wortha, Francozinja Caroline Garcia.

Pred Francozinjo je še tretjeuvrščena Američanka Jessica Pegula, na peto mesto pa je napredovala finalistka turnirja najboljše osmerice Belorusinja Arina Sabalenka.

Najboljši Slovenki sta še naprej ena za drugo na 87. oz. 88. mestu. Tamara Zidanšek je ostala pred Kajo Juvan. Zidanškova te dni igra na južnoameriški turneji nižjega ranga, v prvem krogu turnirja v Colini v Čilu pa je premagala Francozinjo Harriet Tan s 6:2, 3:6, 6:3.

Juvanovo ta teden čaka nastop s slovensko izbrano vrsto v polfinalu kvalifikacij za pokal Billie Jean King proti Kitajski. Dvoboj se bo začel v petek ob 15. uri s prvima posamičnima tekmama.

Tretja najboljša Slovenka Dalila Jakupović je izgubila sedem mest in je zdaj 255., sledi ji Nina Potočnik, ki je 270.

Med dvojicami je Andreja Klepač sezono končala na 36. mestu, skupaj s Čilenko Alexo Guarachi pa sta bili po letošnjih rezultatih 23.