[2427]
136140

Švedi presenetili Špance, Angleži dotolkli Madžare

2. 9. 2021, 22.33

V četrtem krogu nogometnih kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu v Katarju prihodnje leto je španska reprezentanca doživela poraz proti Švedski (1:2). Zanesljivo zmago so na Madžarskem slavili Angleži (4:0), medtem ko so se evropski prvaki Italijani mučili proti Bolgarom in iztržili neodločen izid 1:1.

V skupini B je še tretjo zmago na prav toliko tekmah dosegla Švedska. Skandinavci so tokrat ugnali Španijo z 2:1. Dvoboj se je za domačine začel slabo, saj je v peti minuti za špansko vodstvo zadel Carlos Soler. Toda že minuto kasneje je Alexander Isak poravnal izid, v 57. minuti pa je Viktor Claesson zapečatil usodo španske izbrane vrste.

Z devetimi točkami je Švedska prevzela vodstvo, s tekmo manj od Španije ima dve točki več. Tretja je reprezentanca Kosova, ki je danes dosegla prvo zmago v kvalifikacijah, v gosteh je ugnala Gruzijo z 1:0.

V skupini C so evropski prvaki Italijani le remizirali proti Bolgariji. Dvoboj so varovanci Roberta Mancinija začeli bolje, saj je v 16. minuti zadel Federico Chiesa, še pred koncem prvega polčasa pa je izenačil Atanas Ilijev. Do konca se izid ni več spremenil, Italija pa je ostala na vrhu skupine z desetimi točkami. Štiri manj ima Švica, a je odigrala le dve tekmi. Sledi Severna Irska s štirimi, potem ko je danes ugnala Litvo z 1:3.

V skupini I je Anglija zanesljivo opravila z Madžarsko. V Budimpešti je tekmeca strla v drugem polčasu. Za zmago so zadeli Raheem Sterling, Harry Kane, Harry Maguire in Declan Rice. V isti skupini je Poljska zanesljivo premagala Albanijo s 4:1, v dvoboju nogometnih malčkov pa je Andora premagala San Marino z 2:0.

V skupini E je po hitrem zaostanku Belgija zanesljivo ugnala Estonijo s 5:2. Dva zadetka je dosegel Romelu Lukaku, za Estonijo pa je bil v drugi minuti uspešen nogometaš Domžal Mattias Käit. V skupini E je minimalno zmago z 1:0 proti Belorusiji slavila Češka.

Nemci so se v skupini J strelsko mučili z Lihtenštajnom. V obeh polčasih je bil dovolj en zadetek kljub skupno kar 30 strelom proti vratom. Prvega je dosegel Timo Werner, drugega pa Leroy Sane. V tej skupini je Romunija v gosteh ugnala Islandijo z 2:0, Severna Makedonija in Armenija pa sta se razšli brez zadetkov.

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več