[4]
39053

Švedi po kazenskih strelih na vrh sveta

21. 5. 2017, 23.56

Hokejisti Švedske so v finalu svetovnega prvenstva premagali Kanado po kazenskih udarcih z 2:1 (0:0, 1:0, 0:1; 1:0).

Švedska si je zagotovila deseti naslov prvaka, zasluge pa imajo predvsem vratar Henrik Lundqvist z 42 obrambami ter Oliver Ekman Larsson in Nicklas Backström, ki sta zadela kazenska strela. V rednem delu je za Švedsko zadel Victor Hedman (40.), za Kanado pa Ryan O’Reilly (42.).

Rusija je osvojila bron, potem ko je v malem finalu s 5:3 premagala Finsko. Rusi so mali finale odlično začeli, z dvema zadetkoma Nikite Guseva, enim Vladimirja Tkačjova in golom Bogdana Kiseleviča v 29. minuti vodili s 4:0. A so se Finci začeli vračati, po golih Mikke Rantanena, Mikke Lehtonena in Veli-Mattija Savinainena pa so bili v 46. minuti le še pri zaostanku 3:4. A podobnega preobrata, kot so ga uprizorili Kanadčani v polfinalu, ni bilo. Za Rusijo je zadel še Nikita Kučerov in v 49. minuti postavil končni izid 5:3.