single
[8]
194850

Šutej v Parizu do osmega mesta, Kipyegon postavila svetovni rekord

Avtor: Urban Kolman
9. 6. 2023, 21.54

Tina Šutej, edina slovenska predstavnica na atletski diamantni ligi, ki poteka v Parizu, je bila v skoku s palico osma. Skočila je 4,46 metra. Svetovni rekord na 5000 m je postavila Kenijka Faith Kipyegon (14:05,20).

Kipyegon je na 1500 m svetovni rekord izboljšala že prejšnji petek na diamantnem mitingu v Firencah (3:49,11). Dvaindvajsetletni norveški zvezdnik Jakob Ingebrigtsen, olimpijski zmagovalec na 1500 m, pa je v francoski prestolnici v teku na dve milji (okrog 3,2 km) tekel najboljši čas v zgodovini (7:54,10).

Vir: STA
Foto:Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Železarji po kazenskih strelih klonili proti Asiagu (VIDEO)...Več

2

Šok za Bayern: Augsburg utišal Allianz Areno in Münchenčanom zadal prvi ligaški poraz sezone (VIDEO)...Več

3

Nekdanji reprezentant: Če bo Cesar igral na posest, lahko Zajc pomaga, a to morda ne bo dišalo Šešku (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več

2

NEURADNO: Slovenska nogometna reprezentanca dobila novega selektorja!...Več

3

Boban Marjanović: “Ilirijo sem izbral, ker ima mlade košarkarje, ki so talentirani in delavni” (VIDEO)...Več