single
[2,3194]
215783

Šuler: “V nadaljevanju sezone bomo gledali uspešnejši Maribor”

Avtor: Urban Kolman
28. 1. 2024, 15.00

Slovenski prvoligaši se pripravljajo na začetek drugega dela Prve lige Telemach. Polovica moštev se je odločilo, da bo drugi del priprav opravila v Turčiji. Med njimi je tudi Maribor, ki bo poskušal v nadaljevanju sezone izboljšati svoj položaj na lestvici. Po jesenskem delu so vijolični na četrtem mestu, točko za tretjim Koprom, a kar osemnajst za vodilnim Celjem.

V soboto so Štajerci potrdili, da Luuk Kluiters, ki je bil na preizkušnji, ne bo dobi pogodbe. Športni direktor Marko Šuler je pojasnil: “Nekaj časa je bil z nami, lahko smo ga dobro spoznali. Gre za mladega fanta, ki ima izredno fiziko, toda po trenutnih spoznanjih bi ga morali še precej časa razvijati. Prihaja iz ugledne nogometne šole, kjer gojijo drugačen slog igre kot pri nas, ob tem pa Lan Vidmar dobro napreduje in kaže obetavne predstave, zato smo namenili prednost našemu fantu. Luuk trenutno ni na višji ravni, tako da ne bomo nadaljevali skupne zgodbe in zapušča našo pripravljalno bazo.”

O pripravah je dejal: “Temelji so postavljeni, osnovna baza opravljena, z ogromno poudarka na tem, kar nas čaka dolgoročno. V spomladanskem delu, a tudi že v poletnem obdobju. Zdaj se približujemo zaključnemu delu aktivnosti, s piljenjem forme in podrobnostmi, ki potem delajo razliko. Izkoristili smo dobre pogoje za delo, priprave potekajo brez poškodb in lahko smo skoraj v celoti opravili, kar je bilo doslej predvideno. Za fanti je intenzivno obdobje, zato je bila tekma proti Lechu odigrana v drugačnih pogojih, a kljub slabšemu rezultatu tudi s pozitivnimi spoznanji.”

“Prehajamo v obdobje, ko bodo noge ter glave bolj sveže, saj se intenzivnost zmanjšuje in preizkušnje, ki sledijo, bodo že bolj tekmovalno naravnane. Dosedanji del je uspešno opravljen, toda treba je ostati osredotočen, stremeti k nenehnemu dokazovanju in verjamem, da bomo v nadaljevanju prvenstva gledali Maribor, ki bo boljši ter uspešnejši, kot je bil doslej,” je dodal.

Klub bo še aktiven v prestopnem roku: “Večjega števila prihodov ne gre pričakovati. Naša želja je bila, da pridemo v Turčijo s čim izoblikovano ekipo. Pridružil se nam je še Etienne Beugre in razen v primeru, če bi se zgodilo kaj nepričakovanega, najbrž drugih novih obrazov ne bo. Morda se lahko zgodi kakšen odhod, nekaj fantov pa še ima odprt status, tako za nas prestopni rok še ni končan.”

Vir: NK Maribor
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Rožič Mavrič po Švici: “Matematika je preprosta, novembra potrebujemo šest točk, ta reprezentanca je tega sposobna” (VIDEO)...Več

2

Zmaji prvič izgubili pred domačimi navijači, Innsbruck slavil po podaljšku (VIDEO)...Več

3

Karničnik: “Ostali sta še dve tekmi, kjer ne šteje več nič drugega kot dve zmagi in nekaj pomoči Švice” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kek: “Zdaj se vidi, kaj smo pustili na Kosovu, a vemo, kje smo, in treba bo tvegati več” (VIDEO)...Več

2

Zmaji presenetili Hapoel: Po preobratu do velike zmage (VIDEO)...Več

3

Pancarjev štart za učbenike in Gajserjeva nepopustljivost Sloveniji prinesla rekordno peto mesto (VIDEO)...Več