154673

Stroj po imenu Cedevita Olimpija melje dalje

Avtor: Kenny Jan
30. 3. 2022, 21.54

V 17. krogu EuroCupa je Cedevita Olimpija v dobro zapolnjenih in razpoloženih Stožicah gostila ekipo Valencie ter po fantastični, predvsem pa zelo borbeni predstavi prišla do zmage z rezultatom 82:76.

Valencia je v Ljubljano pripotovala kot drugouvrščena ekipa v skupini B in je morala zmagati, če je želela ostati v igri za vodilno pozicijo, ki trenutno pripada Gran Canarii.

A v slovensko prestolnico so prispeli v nepravem času. Cedevita Olimpija je svojo izjemno formo kronala tudi proti članu zelo močne španske ACB lige in tako osvojila 7 zaporedno zmago v aktualnem tekmovalnem obdobju evropskega pokala.

Izbranci trenerja Jurice Golemca so zasluženo prišli do nove zmage, saj so bili večino tekme v ospredju. Slabo so odigrali le uvod v zadnjo četrtino, ko je Valencia z delnim izidom 17:2 naredila preobrat in od zaostanka 54:66 v 30. minuti prišla do treh točk prednosti (71:68).

Cedevita Olimpija je ob podpori publike v naslednjih minutah vendarle vzpostavila ravnotežje, z dobrimi obrambami zaprla poti do svojega koša, na drugi strani igrišča pa potrpežljivo čakala na priložnosti. Zoran Dragić (17 točk, 10 skokov) je minuto in pol pred koncem zadel trojko za 79:71, Alen Omić (9 točk, 10 skokov) pa je s črte prostih metov 18 sekund pred iztekom časa potrdil pomembni dve točki (80:75).

Ljubljančani so z izkupičkom 10-7 skočili na tretje mesto v skupini B in so krog pred koncem rednega dela na pragu tega, da si vsaj v osmini finala zagotovijo prednost domače dvorane. Ta bo v izločilnih bojih še kako pomembna, saj se bodo vsi obračuni igrali na zgolj eno tekmo.

Cedevita Olimpija bo naslednji teden v zadnjem krogu rednega dela gostovala pri grškemu Patrasu, ki zaseda zadnje mesto v skupini in nima več možnosti za napredovanje.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več