[11]
116190

Strasser prvič snežni kralj Sljemena, Hadalin v finalu izgubil enajst mest

6. 1. 2021, 17.09

Linus Strasser je novi snežni kralj Sljemena. Nemec je zmagovalec tretjega moškega slaloma sezone svetovnega pokala v Zagrebu. Strasser se je na prvo mesto zavihtel z osmega mesta po prvi vožnji. Edini slovenski predstavnik Štefan Hadalin je v finalu za enajst mest poslabšal svoje izhodišče s prve proge ter je tekmo končal na 16. mestu (+0,99).

Drugo, tretje in četrto mesto so zasedli Avstrijci, in sicer Manuel Feller (+0,10), Marco Schwarz (+0,16) in Michael Matt (+0,46). Najboljšo peterico pa je zaokrožil Hrvat Filip Zubčić (+0,47), ki je bil deseti v prvi vožnji.

Moška karavana svetovnega pokala se bo preselila v Švico, kjer bo konec tedna najprej dvojni veleslalomski spored v Adelbodnu.