[15]
72605

Stoch zmagovalec Oberstdorfa, Zajc zunaj top 10

3. 2. 2019, 18.20

Poljak Kamil Stoch (413,2 točke) je zmagovalec tretje tekme v smučarskih poletih to zimo, kar je njegova 32. zmaga v svetovnem pokalu. Na letalnici v Oberstdorfu je drugo mesto zasedel Rus Jevgenij Klimov (407,9), tretji je bil Poljak Dawid Kubacki (405,4). Najboljši Slovenec Timi Zajc (368,5) je končal zunaj najboljše deseterice na 13. mestu.

Do točk so od Slovencev prišli še Domen Prevc (360,2 točke) s 16. mestom, Anže Semenič (352,7) z 18. in Jurij Tepeš (327) s 26. mestom.

Brez točk so na letalnici Heinija Klopferja ostali Tilen Bartol na 32. mestu, Anže Lanišek na 36. in Žiga Jelar na 37. mestu.

Sezona svetovnega pokala se bo naslednji konec tedna nadaljevala v finskem Lahtiju