[15]
75041

Štirje Slovenci uspešni v kvalifikacijah Trondheima

13. 3. 2019, 19.09

Na četrtkovo tekmo svetovnega pokala smučarskih skakalcev v Trondheimu so se uvrstili štirje Slovenci, najboljši med njimi je bil na četrtem mestu Timi Zajc. Najboljši v kvalifikacijah je bil Avstrijec Stefan Kraft (135,5 m/138,5 točke), drugi je bil Japonec Ryoyu Kobayashi (130,5/127,1), tretji pa Poljak Dawid Kubacki (130/126,8).

Timi Zajc je skočil 126,5 metra in osvojil 122,4 točke. Jernej Damjan je bil 16., skočil je 121,5 metra in zbral 111 točk. Peter Prevc je skočil 120 metrov, dobil 104,2 točke in končal na 30. mestu.

Anže Lanišek je za skok dolg 118 metrov zbral 103,2 točke in osvojil 32. mesto. Spodletelo je Domnu Prevcu (111,5 m/87,1 točke) na 54. in Anžetu Semeniču (109,5/85) na 58. mestu.