[4]
93774

St. Louis še naprej niza zmage, Boston premagal Buffalo

30. 12. 2019, 09.29

Hokejisti St. Louisa še naprej držijo prvo mesto v zahodni konferenci severnoameriške lige NHL. Tokrat so doma za osmo zaporedno zmago s 4:1 premagali Winnipeg Jets. Jaden Schwartz je k zmagi prispeval dva gola, Jordan Kyrou pa dve podaji.

Druga ekipa vzhoda Boston Bruins je tesno s 3:2 ugnala Buffalo Sabres. Odločilna je bila 43. minuta, ko je za domače ob ‘power-playu’ v razmaku 18 sekund dvakrat zadel Jake Debrusk in postavil izid 3:1. Končni rezultat 3:2 za Boston je v 46. minuti postavil Curtis Lazar.

Hokejisti New York Islanders so na gostovanju pri Minnesoti Wild zmagali s 3:1, kar je njihova prva zmaga v rednem delu po 12. decembru. Domači so povedli v 16. minuti preko Ryana Donata, potem pa je vratar New Yorka Semjon Varlamov zaklenil svoja vrata (na koncu je zbral 25 obramb), gostje pa so v zadnjem delu igre trikrat zadeli. Med strelce so se vpisali Ryan Pulock, Matt Martin in Tom Kuhnhackl.

Kar 11 golov so videli gledalci na tekmi med ekipama Florida Panthers in Montreal Canadiens. Na koncu je semafor pokazal 6:5 za Florido, pri kateri se je z dvema goloma in dvema podajama izkazal Jonathan Huberdeau.

Moštvo Philadelphia Flyers je na gostovanju pri Anaheim Ducks do zmage z 2:1 prišlo po podaljšku. Odločilni gol je minuto in sedem sekund pred iztekom dodatnega časa dosegel Kevin Hayes.

Slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja in Los Angeles Kings prihodnja tekma čaka v noči na sredo po slovenskem času, ko bodo gostili Philadelphio Flyers.