[4]
47408

St. Louis proti Kraljem potrdil prvo pozicijo

31. 10. 2017, 08.52

V Saint Louisu v zvezni državi Missouri sta se ponoči v severnoameriški hokejski ligi pomerili trenutno najboljši ekipi zahodne konference lige NHL. Slavilo je domače moštvo St. Louis Blues, ki je v dvorani Scottrade Center s 4:2 premagalo goste iz Kalifornije Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja.

Kopitar

Slovenski as Anže Kopitar je bil podajalec Dustinu Brownu pri drugem zadetku Los Angelesa, ob power playu, za izid 2:3.

Kar pet zadetkov na tekmi je padlo v drugi tretjini. Vladimir Tarasenko in Jaden Schwartz sta domačim zagotovila vodstvo 2:0 v 28. in 31. minuti. Kralji so v 34. minuti znižali na 1:2, pod gol se je podpisal Tanner Pearson. A so že tri minute kasneje domači povišali na 3:1, v polno je zadel Carl Gunnarsson. Končni izid 4:2 je postavil Vladimir Sobotka 65 sekund pred koncem tekme.

Kralje naslednja tekma čas v noči na petek, ko bodo doma gostili Toronto. Kralji z 19 točkami ostajajo na vrhu pacifiške skupine in so drugi v razvrstitvi zahodne konference. St. Louis, prvo moštvo centralne skupine, je z 21 točkami prevzel vodstvo na Zahodu.