28140

St. Louis izločil Dallas

Avtor: Rok Grilec
12. 5. 2016, 08.01

Hokejisti St. Louis Blues so na sedmi tekmi polfinala zahodne konference severnoameriške lige NHL s 6:1 premagali Dallas Stars ter se s skupnim izidom 4:3 v zmagah prvič po letu 2001 uvrstili v konferenčni finale. St. Louis bo nasprotnika v finalu Zahoda dobil v noči na petek, ko se bosta na sedmi tekmi polfinala udarila Nashville in San Jose.

Junak tekme v American Airlines Centru v Dallasu je bil Robby Fabbri, 20-letni novinec, s tremi doseženimi točkami, zadetkom in dvema podajama, kapetan David Backes je dodal gol in podajo, Paul Stastny in Troy Brouwer sta prav tako vpisala po en gol in dve podaji.

Vratar St. Louisa je zbral vsega skupaj 31 obramb, gostujočega čuvaja mreže pa je premagal le Patrick Eaves v 46. minuti. Razmerje v strelih na gol, 32-19, je bilo sicer krepko na strani Dallasa, ki nikakor ni našel odgovora na obrambo St. Louisa, domači ekipi pa ni pomagala niti zamenjava vratarja, ko je Karija Lehtonena v drugi tretjini zamenjal Antti Niemi.

St. Louis, ki je redno sezono končal na drugem mestu razpredelnice v zahodni konferenci, je povedel v šesti minuti s power play golom Fabbrija, do konca druge tretjine pa so gostje vodili z neulovljivo prednostjo 5:0 ter tako povsem zasenčili v rednem delu najboljšo ekipo zahodne konference lige NHL.

Drugega konferenčnega finalista na Zahodu bo določila četrtkova sedma tekma. Nashville Predators in San Jose Sharks sta v zmagah izenačena na 3:3.

V vzhodni konferenci pa več ni neznank, za vstopnico za veliki finale lige NHL se bosta udarili ekipi Tampa Bay Lightning, ki je s 4:1 v zmagah izločila New Yorks Islanders, ter Pittsburgh Penguins, ki je s 4:2 v zmagah izločila najboljšo ekipo rednega dela Washington Capitals.

1

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

2

3

Gajser po novih stopničkah: “Neverjetnim slovenskim navijačem sem želel pokloniti zmago” (VIDEO)...Več