[3]
86983

Srbi napovedovali zlato, Argentinci so jih šokirali že v četrtfinalu

10. 9. 2019, 15.06

Košarkarji Argentine so prvi polfinalisti svetovnega prvenstva na Kitajskem. V četrtfinalu so premagali enega od glavnih favoritov za zlato medaljo, reprezentanco Srbije, s 97:87, v petek pa jih čaka zmagovalec dvoboja med ZDA in Francijo, ki je na sporedu v sredo ob 13. uri.

Za Srbijo je bil to drugi poraz na svetovnem prvenstvu na Kitajskem. Prvi v drugem delu predtekmovanja proti Španiji ni bil usoden, tokratni pa jo je dokončno pahnil izven boja za odličja. Srbe v nadaljevanju čaka le boj za razvrstitev od petega do osmega mesta.

Argentina, ki je prepričljivo dobila vseh šest tekem na tem prvenstvu, se je četrtič uvrstila v polfinale SP. Na prvem mundialu 1950 je osvojila zlato medaljo, 2002 v Indianapolisu je bila druga, štiri leta pozneje v Tokiu pa četrta.

Junaka zmage sta bila organizator igre Real Madrida Facundo Campazzo, ki je dosegel 18 točk in imel 12 podaj (6 skokov, met iz igre 7:12, indeks 27), ter 39-letni Luis Scola, ki je zbral 20 točk (5 skokov, met iz igre 7:13). Petnajst jih je dodal Patricio Garino, trinajst pa Gabriel Deck (8 skokov).

Za Srbijo, ki je doživela novo hudo razočaranje, potem ko je 2017 izgubila finale EP v Istanbulu proti Sloveniji, je Bogdan Bogdanović vknjižil 21 točk, Nemanja Bjelica 18, Nikola Jokić pa 16.