162769

Srabotnik drugi, zmaga Čehu

Avtor: Kenny Jan
25. 6. 2022, 14.08

Slovenski kajakaši so imeli v finalu tekme za svetovni pokal v slalomu na divjih vodah v Tacnu tri predstavnike, najboljši je bil Martin Srabotnik na drugem mestu. Zmagal je Čeh Jiri Prskavec.

Srabotnik je za zmagovalcem zaostal 1,37 sekunde, pred njim je sicer sprva končal še Italijan Giovanni de Gennaro, ki pa je dobil 50 sekund pribitka in končal na devetem mestu.

Peter Kauzer je bil na koncu četrti (+ 6,15), Ulan Valant pa na šestem mestu (+ 10,11).

Kauzer in Srabotnik sta imela drugi najboljši čas polfinala, mladi Valant se je v finale uvrstil s sedmim časom.

1

Stojanović in Mavrič Rožič: Mariborski preobrat na krilih rezervistov! (VIDEO)...Več

2

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več