[2759]
130954

SPODRSLJAJ DNEVA: Müllerjeva zgrešena priložnost popeljala Angleže v četrtfinale

30. 6. 2021, 11.21

Nemška nogometna reprezentanca se je po torkovem porazu proti Angležem z 2:0 že poslovila od letošnjega evropskega prvenstva. Prah okoli poraza pa se med privrženci ‘’Elfa’’ še ni polegel, saj ti še vedno objokujejo zapravljeno priložnost Thomasa Müllerja v 81. minuti tekme. V primeru, da bi Müller zadel, bi to bržčas pomenilo, da bi se tekma lahko odvila v drugo smer. Tako pa so Angleži ob zadnjem jurišu Nemcev dosegli še en zadetek.

Obračun nogometnih velesil so sicer bolje odprli Nemci, v nadaljevanju pa so Angleži vendarle uspeli vzpostaviti ravnotežje. Kljub temu je najlepša priložnost prvega polčasa pripadla Nemcem. V 32. minuti je zapretila naveza londonskega Chelseaja Kai Havertz – Timo Werner. V drugem polčasu smo bili priča ogorčenemu boju za vsak košček igrišča. Angleži so preko Raheema Sterlinga uspeli povesti v 75. minuti. Kaj kmalu bi lahko sledil nemški odgovor, če v 81. minuti Müller po globinski podaji Havertza ne bi streljal mimo leve vratnice angleškega vratarja Jordana Pickforda. Dokončni konec nemških upov o napredovanju pa je štiri minute pred koncem rednega dela z zadetkom za 2:0 pokopal Harry Kane