single
[3]
35261

Špansko prvenstvo v novi sezoni manj številčno

Avtor: Rok Grilec
12. 7. 2016, 12.08

Špansko košarkarsko prvenstvo oz. Liga Endesa, ki jo lahko ekskluzivno že nekaj let spremljate le na programih Šport TV-ja, bo v sezoni 2016/17 drugačno kot v prejšnjih letih. Razlog je namreč število klubov.

Špansko prvenstvo v novi sezoni manj številčno

Prepričljivo najslabše moštvo v španski eliti je v zadnji sezoni zbralo vsega sedem zmag in izpad v drugo ligo je bil logična posledica. A vodstvo lige se je vseeno odločilo, da jim ponudi mesto prvoligašev, a so na presenečenje vseh, pri Gipuzkoi to zavrnili. Podobno situacijo smo videli tudi pred dvema letoma, ko so odgovorni pri klubu z veseljem sprejeli povabilo vodilnih mož španske košarke.

Baskovski klub, ki je znan tudi po tem, da je med najboljše trenerje v Evropi izstrelil Pabla Lasa, ki trenutno vodi Dončića in soigralce v Madridu, je imel v zadnjih letih kar nekaj težav s poslovanjem. S tega razloga so se očitno odločili, da bo ponovno igranje med elito pomenilo prevelik finančni zalogaj, zato bodo razprodali del ekipe in tako povečali prihod v klubsko blagajno. Na dolgi rok pa zagotovo želijo med najboljše v Španiji, a v zadnjih letih kot nestabilen prvoligaš, to zagotovo niso bili.

 

 

FOTO: Marca

Zadnje video vsebine

1

Cvijanović: Koprčani boljši tekmec, Celjanom je zmanjkalo želje in ostrine! (VIDEO)...Več

2

Riera udaril po sodniku: “Bil je trinajsti igralec Kopra, NZS prosim, naj v prihodnosti ne sodi na naših tekmah” (VIDEO)...Več

3

Naslednik Jana Oblaka? Vidovšek Celju spet “ukradel” zmago (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sešlar: “Igrali smo proti štirinajstim, igrišče je bilo suho, to danes ni bil nogomet” (VIDEO)...Več

2

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

3

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

4

Pirati varno do zaklada...Več