single
[2]
200246

Španski reprezentant okrepil topničarje

Avtor: Urban Kolman
15. 8. 2023, 16.26

Španski vratar David Raya je nova okrepitev angleškega velikana Arsenala, je londonski klub potrdil na spletni strani. Sedemindvajsetletni Raya je zadnja štiri leta branil za Brentford, Arsenal pa se je z lokalnim tekmecem dogovoril za enoletno posojo z možnostjo odkupa po sezoni 2023/24.

Arsenal je po poročanju angleških medijev, med njimi je tudi Sky Sports, za enoletno posojo Brentfordu plačal 3,5 milijona evrov, po koncu sezone pa lahko 27-letnika odkupi za 31,4 milijona evrov. V ekipi topničarjev se bo za mesto prvega vratarja boril z Aaronom Ramsdalom.

Raya je bil eden ključnih igralcev Brentforda, ki je lansko sezono končal na visokem devetem mestu. Španski čuvaj mreže je odigral 39 tekem in 12-krat mrežo ohranil nedotaknjeno. Skupaj je za Brentford odigral 161 tekem in prejel 162 golov.

Kariero je začel pri domači Cornelii, a se že kot 16-letnik podal na Otok k Blackburnu. Kot posojen nogometaš je branil še barve Stockporta, preden se je julija 2019 za 3,35 milijona evrov preselil k Brentfordu.

Arsenal je novo sezono angleškega prvenstva začel z zmago proti Nottingham Forestu z 2:1.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Jorge Simao: Zahtevam zmage, to pa terja agresiven in energetičen nogomet! (VIDEO)...Več

2

VIDEO: ”Ne kupujemo Slovencev, zgolj ker so Slovenci”...Več

3

VIDEO: ”Za klub, kot je Maribor, ni težko postaviti ciljev”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: “Ko bo Pancar prišel med najboljših pet, se bo povsem sprostil”...Več

3

Domžalčani strli Triglav in si zagotovili obstanek med slovensko elito (VIDEO)...Več