[2]
51794

Španski pokal: Štirje spektakli za polfinalne vozovnice (VIDEO)

22. 1. 2018, 12.43

Torek, sreda in četrtek bodo na prvi slovenski športni televiziji zaznamovani s španskim kraljevim pokalom. Povratne tekme četrtfinala prinašajo številne zanimivosti, kmalu pa bo jasno, kdo bo napredoval med najboljše štiri ekipe.

V torek ob 21.25 si boste lahko na Š2 ogledali obračun Seville in madridskega Atletica. Že pred prvo tekmo so številni nogometni analitiki napovedovali, da bo šlo za najbolj izenačen četrtfinalni par. Prvo tekmo v Madridu so nekoliko presenetljivo dobili gostje, čeprav so domači povedli v 73. minuti prek Diega Coste. Za preobrat sta poskrbela Navas (80. minuta) in Correa, ki je zmagovalca odločil v 88. minuti. Temperamentni Diego Simeone pred povratno tekmo ne meče puške v koruzo. “Sevilla je na prvi tekmi pokazala, da je ekipa, ki blesti v tekmovanjih, kjer odločata dve tekmi. V španskem pokalu so v preteklosti dosegali velike uspehe, tudi letos so pokazali nesporno kakovost. Mi imamo svoje načrte, nikar nas ne odpišite,” je bil jasen argentinski strateg.

V sredo bomo na Šport TV ekskluzivno prenašali dva obračuna. Ob 18.55 na prvem za polfinalno vstopnico Alaves in Valencia. Netopirji so na prvi tekmi na Mestalli slavili z 2:1, a Alaves, ki je v lanski sezoni prišel vse do finala, je dosegel pomemben zadetek v gosteh. “Izgubili smo, a nič še ni končano. Naš primarni cilj je bil zadetek v gosteh, to nam je uspelo. Pred domačimi navijači lahko šokiramo tudi Valencio,” je odločno dejal trener Abelardo.

Drugi sredin obračun bo na sporedu ob 21.25 na Š2,madridski Real bo na Santiago Bernabeuu gostil Leganes. Prva tekma se je končala z minimalno zmago belega baleta, ki se je dolgo mučil, tekmo pa je v 89. minuti odločil Asensio. Vloga nespornega favorita je na strani domačih, a v taboru Leganesa se zavedajo, da nimajo česa izgubiti. Dejstvo pa je, da jim slovitega lokalnega rivala ni uspelo premagati še nikdar!

V četrtek pa še zadnji spopad za polfinalno vstopnico. Na stadionu Camp Nou se bosta ob 21.25 (prenos na Š1) udarila mestna tekmeca Barcelona in Espanyol. Prejšnji teden so modro-beli presenetljivo slavili z 1:0 in Blaugrani prizadejali zaenkrat edini poraz v letošnji sezoni. Tragična figura srečanja je postal Lionel Messi, ki je sredi drugega polčasa zapravil strel z bele točke, a argentinski čarodej je v nedeljo v španskem prvenstvo znova blestel. “Zmagali smo, zato smo res veseli. Čeprav imamo prednost enega zadetka, je favorit še vedno Barcelona,” je situacijo ocenil vratar Espanyola Diego Lopez.

Vabljeni v našo družbo, obetajo se štirje spektakli na španskih zelenicah. Bodo med štiri najboljše napredovali sami velikani, ali pa bomo videli kakšno presenečenje? Preverite na Šport TV!

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več