single
[3]
40830

Špan prva okrepitev v zmajevem gnezdu

Avtor: Blaž Magdič
22. 6. 2017, 18.35

Košarkarji Union Olimpije so danes predstavile svojo prvo letošnjo okrepitev. V vrste aktualnih državnih prvakov prihaja slovenski organizator igre Jan Špan, ki je v pretekli sezoni nastopal za Zlatorog iz Laškega, pred leti pa je tudi že igral za Ljubljančane.

Jan Špan

Špan je bil v lanski sezoni med boljšimi igralci Lige Nova KBM, saj je za Zlatorog v povprečju dosegal 15,9 točke, 3,1 skoka in 3,6 podaje na tekmo. Nekdanji reprezentant Slovenije v mlajših kategorijah (U16, U18 in U20) je že nastopal za Union Olimpijo v sezoni 2010/2011, ko v Ljubljano prestopil iz Litije. V svoji karieri je 24-letni in 187 cm visoki košarkar igral še za Geoplin Slovan, Maribor Messer, Portorož, Šenčur, preizkusil pa se je tudi v tujini (Rakvere Tarvas, Estonija).

Jan Špan

“Jan Špan si je z igrami v pretekli sezoni zaslužil, da spet obleče dres Union Olimpije. Zadovoljni smo, da smo se dogovorili in verjamem, da bomo od sodelovanja imeli korist oboji,” je ob prihodu Špana, ki je podpisal enoletno pogodbo, dejal Gašper Okorn, trener ljubljanskega prvoligaša.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Matić in Vučkić napovedujeta: Boj ranjenih levov, Slovenija mora najti namen v tekmi s Švedsko in ga predstaviti javnosti (VIDEO)...Več

2

Zmaji na domačem ledu strli južnotirolske lisice (VIDEO)...Več

3

Nizozemska tudi z igralcem manj pretrd oreh za mlade slovenske nogometaše (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Razpad identitete: kolumna o slovenski nogometni bedi, sobotnem ponižanju in klicu po prebujenju...Več

2

Pri Hondi se pripravljajo na obdobje po Timu Gajserju – prihaja večkratni svetovni prvak...Več

3

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več