[3981]
175785

SP v floorballu: Švedska proti Finski tokrat že v polfinalu, Češka in Švica za drugi finalni nastop

12. 11. 2022, 10.54

S koncem tedna se zaključuje tudi svetovno prvenstvo v floorballu. V soboto bosta potekala oba polfinalna obračuna, medtem ko bo finalni na vrsti v nedeljo. A za razliko od zadnjih osmih finalov, ki segajo vse do prvenstva iz leta 2006, se za končni naslov ne bosta borili Švedska in Finska.

Finski poraz v skupinskem delu proti Švici namreč pomeni, da se bosta večna finalista srečala že v polfinalu, medtem ko se bosta za drugo vstopnico za nedeljski finale borili Švica in Češka. Tudi v tem primeru gre za redno srečanja. Državi sta se srečali na zadnjih sedmih od osmih obračunov za tretje mesto. Izjema je bilo le prvenstvo leta 2012, ko so Čehe v polfinalu nadomestili Nemci.

Izraziti favorit za končno zmago je Švedska, ki ima na svojem računu že 9 naslovov prvaka, medtem ko ji s štirimi sledi Finska. Preostala dva polfinalista naslova še nimata, zato je jasno, da bo vloga favorita v finalu pripadla zmagovalcu dvojca Švedska/Finska.

Tako Češka kot Švica se bosta z zmago v polfinalu v finale uvrstili drugič v zgodovini. Čehi so se vanj uvrstili leta 2004, ko so izgubili proti Švedom, medtem ko so Švicarji v finalu igrali šest let prej in tudi sami izgubili proti serijskim prvakom iz Švedske.

Polfinali: Švedska – Finska ob 13.55 in Švica – Češka ob 17.25 na Š3