[4]
79167

SP elite: Kanadi večerna poslastica z domačini, do zmag tudi Rusija in ZDA

13. 5. 2019, 22.56

Na svetovnem hokejskem prvenstvu elitne skupine na Slovaškem so danes odigrali štiri tekme, po katerih sta neporaženi samo še dve reprezentanci. V derbiju so Rusi za tretjo zmago s 3:0 premagali Čehe, Finsko so po podaljšku premagali Američani s 3:2, v večernem obračunu pa so domačini Slovaki s Kanado izgubili v zadnji sekundi s 5:6.

Rusija, ena glavnih favoritk za zmago, je slavila še tretjič. Čehi so v tekmo vstopili prav tako še neporaženi, toda po golih Sergeja Andronova in Nikite Guseva so se znašli v zaostanku, ob poskusu brez vratarja na koncu pa je slednji dosegel še en gol.

Američani so že v prvi minuti povedli z zadetkom Bradyja Skjeija, toda Finska je prednost tekmecev z 2:0 izničila z goloma Harrija Pesonena in Nika Ojamakija. A za srečen konec so vendarle poskrbeli Američani, v podaljšku je zadel Dylan Larkin v 64. minuti.

V Košicah so hokejski privrženci doživeli pravo dramo, na koncu pa so se veselili Kanadčani, zmagoviti zadetek pa je le sekundo pred koncem dosegel Mark Stone. Pred tem so domačini dvakrat zapravili prednost dveh golov (2:0 in 4:2), dva gola Adama Liške sta bila premalo, a so vodili tudi Kanadčani s 5:4, preden je Slovaška izenačila v 52. minuti. A tik pred koncem so Kanadčani izkoristili prednost igralca več in razžalostili domače navijače.

Precej manj razburljivo je bilo na večerni tekmi v Bratislavi, saj so Švedi upravičili status favorita in Norveško premagali z 9:1.