puščica dol ikona
Trenutno na sporedu
puščica gor ikona

Hrvaška reprezentanca se je po zmagi proti Angliji z 2:1 pridružila Franciji v velikem finalu. Naši južni sosedje so proti Otočanom hitro zaostajali, nato pa uprizorili preobrat. Izenačili so v drugem polčasu, do zmage pa prišli v podaljšku. Gol za uvrstitev v finale je dosegel Mario Mandžukić, pred njim sta se med strelce vpisala Ivan Perišić in Kieran Trippier.

Izločilni boji
Polfinale:
Francija – Belgija 1:0
Hrvaška – Anglija 2:1
Četrtfinala:
Urugvaj – Francija 0:2
Brazilija – Belgija 1:2
Anglija – Švedska 2:0
Rusija – Hrvaška 3:4
Osmina finala:
Francija – Argentina 4:3
Urugvaj – Portugalska 2:1
Brazilija – Mehika 2:0
Belgija – Japonska 3:2
Španija – Rusija 4:5 (po 11-m)
Hrvaška – Danska 4:3 (po 11-m)
Švedska – Švica 1:0
Kolumbija – Anglija 3:4

Skupinski del tekmovanja: 

16.06. 12:00 Francija Avstralija 2:1
16.06. 15:00 Argentina Islandija 1:1
16.06. 18:00 Peru Danska 0:1
16.06. 21:00 Hrvaška Nigerija 2:0
17.06. 14:00 Kostarika Srbija 0:1
17.06. 17:00 Nemčija Mehika 0:1
17.06. 20:00 Brazilija Švica 1:1
18.06. 14:00 Švedska Južna Koreja 1:0
18.06. 17:00 Belgija Panama 3:0
18.06. 20:00 Tunizija Anglija 1:2
19.06. 14:00 Kolumbija Japonska 1:2
19.06. 17:00 Poljska Senegal 1:2
19.06. 20:00 Rusija Egipt 3:1
20.06. 14:00 Portugalska Maroko 1:0
20.06. 17:00 Urugvaj Savdska Arabija 1:0
20.06. 20:00 Iran Španija 0:1
21.06. 14:00 Danska Avstralija 1:1
21.06. 17:00 Francija Peru 1:0
21.06. 20:00 Argentina Hrvaška 0:3
22.06. 14:00 Brazilija Kostarika 2:0
22.06. 17:00 Nigerija Islandija 2:0
22.06. 20:00 Srbija Švica 1:2
23.06. 14:00 Belgija Tunizija 5:2
23.06. 17:00 Južna Koreja Mehika 1:2
23.06. 20:00 Nemčija Švedska 2:1
24.06. 14:00 Anglija Panama 6:1
24.06. 17:00 Japonska Senegal 2:2
24.06. 20:00 Poljska Kolumbija 0:3
25.06. 16:00 Savdska Arabija Egipt 2:1
25.06. 16:00 Urugvaj Rusija 3:0
25.06. 20:00 Iran Portugalska 1:1
25.06. 20:00 Španija Maroko 2:2
26.06. 16:00 Avstralija Peru 0:2
26.06. 16:00 Danska Francija 0:0
26.06. 20:00 Islandija Hrvaška 1:2
26.06. 20:00 Nigerija Argentina 1:2
27.06. 16:00 Južna Koreja Nemčija 2:0
27.06. 16:00 Mehika Švedska 0:3
27.06. 20:00 Srbija Brazilija 0:2
27.06. 20:00 Švica Kostarika 2:2
28.06. 16:00 Japonska Poljska 0:1
28.06. 16:00 Senegal Kolumbija 0:1
28.06. 20:00 Anglija Belgija 0:1
28.06. 20:00 Panama Tunizija 2:1

Lestvice:

# Skupina A OT Z R P G T
1. Urugvaj 3 3 0 0 5:0 9
2. Rusija 3 2 0 1 8:4 6
3. Savdska Arabija 3 1 0 2 2:7 3
4. Egipt 3 0 0 3 2:6 0
# Skupina B OT Z R P G T
1. Španija 3 1 2 0 6:5 5
2. Portugalska 3 1 2 0 5:4 5
3. Iran 3 1 1 1 2:2 4
4. Maroko 3 0 1 2 2:4 1
# Skupina C OT Z R P G T
1. Francija 3 2 1 0 3:1 7
2. Danska 3 1 2 0 2:1 5
3. Peru 3 1 0 2 2:2 3
4. Avstralija 3 0 1 2 2:5 1
# Skupina D OT Z R P G T
1. Hrvaška 3 3 0 0 7:1 9
2. Argentina 3 1 1 1 3:5 4
3. Nigerija 3 1 0 2 3:4 3
4. Islandija 3 0 1 2 2:5 1
# Skupina E OT Z R P G T
1. Brazilija 3 2 1 0 5:1 7
2. Švica 3 1 2 0 5:4 5
3. Srbija 3 1 0 2 2:4 3
4. Kostarika 3 0 1 2 2:5 1
# Skupina F OT Z R P G T
1. Švedska 3 2 0 1 5:2 6
2. Mehika 3 2 0 1 3:4 6
3. Južna Koreja 3 1 0 2 3:3 3
4. Nemčija 3 1 0 2 2:4 3
# Skupina G OT Z R P G T
1. Belgija  3 3 0 0 9:2 9
2. Anglija  3 2 0 1 8:3 6
3. Tunizija 3 1 0 2 5:8 3
4. Panama 3 0 0 3 2:11 0
# Skupina H OT Z R P G T
Kolumbija 3 2 0 1 5:2 6
2. Japonska 3 1 1 1 4:4 4
3. Senegal 3 1 1 1 4:4 4
4. Poljska 3 1 0 2 2:5 3
  • Foto: Guliver/Getty Images

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja