[4]
78111

SP 2019: J. Korejci Risom zadali drugi poraz, Belorusi do druge zmage

30. 4. 2019, 12.36

Slovenska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina A) v kazahstanskem Nursultanu na svoji drugi tekmi izgubila z Južno Korejo s 3:5 (3:1, 0:3, 0:1) in doživela še drugi poraz. Za Slovenijo so zadeli Matic Podlipnik (9. minuta), Ken Ograjenšek (13.) in Robert Sabolič (17.). V drugem torkovem obračunu so s 3:1 Belorusi premagali Madžare.

Slovenska hokejska reprezentanca je svetovno drugoligaško prvenstvo začela slabo; po porazu proti Kazahstanu, ki je kot gostitelj tekmovanja veljal za enega favoritov, so se opekli tudi s Korejci. Ti so se izkazali za trdno in žilavo ekipo, ki je izkoristila slovensko neučinkovitost ter tako prišla do sploh prve zmage na sedmi medsebojni tekmi.

Poraz je prišel v najslabšem trenutku, Slovenci imajo zdaj precej majhne možnosti za želeno prvo ali drugo mesto na turnirju, ki vodita med elito. Tolažijo se lahko le s tem, da je bilo lani v Budimpešti podobno, po uvodnih porazih pa so bili na koncu do zadnje minute zadnje tekme še v igri za napredovanje.

Slovenski tekmeci so sicer dobili uvod, preživeli prvo kazen in nato dosegli prvi gol, nadaljevanje prve tretjine pa je bilo v znamenju Slovenije.

Po strelu Matica Podlipnika po novem “power-playu” je pred vrati Matta Daltona v mrežo preusmeril David Rodman. Podobno je bilo v 13. minuti, ko je imela Slovenija spet na ledu igralca več. Od daleč je močno meril Blaž Gregorc, vratar Koreje je plošček le dobil, pridrsal je Ken Ograjenšek in ga zabil v gol. Nato je udaril slovenski prvi napad in po začetni podaji Anžeta Kopitarja do Rodmana je ta na drugi strani našel Roberta Saboliča, ki mu ni bilo težko zadeti za 3:1. Takrat si stotnija slovenskih navijačev v sicer skoraj povsem prazni veliki dvorani ni mislila, da je bil to zadnji slovenski zadetek na tekmi.

Nadaljevanje je bilo namreč bistveno slabše. Slovenci so dajali vtis, da so z mislimi že pri vknjiženih treh točkah, a njihovi tekmeci še zdaleč niso bili premagani. Matija Pintarič v slovenskem golu je imel vse več dela, ki ga je opravljal dobro do usodnega obdobja med 28. in 31. minuto. V zgolj dveh minutah in pol so Korejci kar trikrat matirali slovensko obrambo in poskrbeli za šok, po katerem si izbranci Iva Jana niso več opomogli. Za 3:3 so sicer sodniki šli pogledat videoposnetek, za 4:3 pa je slovenskega vratarja Hyusnooo Kim presenetil s strelom od daleč.

Zadnja tretjina je bila sicer slovenska – vsaj po posesti ploščka, priložnostih in strelih. Skupno na tekmi je bilo na koncu razmerje 44-24 za Slovenijo, samo v tem delu igre pa 20-7. A kaj, ko niti en plošček ni šel v mrežo Daltona. Korejci so se zbrano branili, Slovenci jalovo napadali, že dve minuti pred koncem potegnili iz vrat Pintariča, kar pa so njihovi tekmeci v zadnji minuti hladnokrvno izkoristili za potrditev zmage.

Slovence naslednja tekma čaka v četrtek, 2. maja, ko bodo ob 12. uri po slovenskem času igrali z Belorusijo.