[2759]
132104

Southgate pojasnil razlog za dvakratno menjavo Grealisha

8. 7. 2021, 15.39

Vezist Aston Ville Jack Grealish je z igrami, ki jih kaže v premier ligi in na prvenstvu postal ljubljenec domačih navijačev. Kljub temu mu je angleški selektor Gareth Southgate na letošnjem prvenstvu namenil ''le nekaj minut''.

Tako je bilo tudi v sredo, ko je 25-letnega vezista Aston Ville ob angleški zmagi z 2:1 nad Dansko v 69. minuti poslal na igrišče, nato pa ponovno menjal v 105. minuti, ko je namesto njega vstopil bočni branilec Kieran Trippier.

Southgate je po obračunu za angleške medije moral utemeljevati svojo odločitev. 50-letni strateg se namreč v zadnjem času z vsako odigrano tekmo angleške reprezentance srečuje z vse večjim pritiskom javnosti. Ta si želi, da bi Grealish imel bolj pomembno vlogo v moštvu ‘’treh levov”. ‘’Danska se je po prejetem zadetku odločila za popoln napad. Spredaj so imeli štiri napadalno usmerjene nogometaše, zato smo potrebovali pet branilcev,’’ je razlog za menjavo komentiral Southgate.

25-letni vezist nad menjavo sprva ni bil najbolj navdušen, a razočaranje so kmalu zamenjali občutki navdušenja. Kapetan Aston Ville se je namreč lahko veselil prve uvrstitve v večje reprezentančno finale po letu 1966. Svoje navdušenje je delil tudi na družbenih omrežjih: ’’Obožujem to ekipo! Kakšna noč na Wembleyju!’’

Grealish je sicer na prvenstvu skupaj odigral 151 minut. Od šestih tekem je v prvi postavi začel zgolj obračun z Češko. Na preostalih treh tekmah pa je v igro vstopil s klopi za rezervne igralce. Skupno je v statistiko vpisal dve asistenci.

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več