[2]
223740

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)

21. 4. 2024, 11.08

Nemška 2. Bundesliga se je tudi v tem koncu tedna izkazala za eno najbolj razburljivih in nepredvidljivih tekmovanj v Evropi. Ta hip v luči preboja med elito najbolje kaže Kielu in St. Pauliju, upe pa po sobotni zmagi ohranja tudi Fortuna iz Düsseldorfa.

Slednja je s 55 točkami na tretjem mestu in je v odličnem položaju, da si zagotovi vsaj dodatne kvalifikacije za skok v najvišji rang nemškega nogometa, kjer so rdeče-beli pred leti že nastopali.

Pomembne točke so si v sobotnem popoldnevu zagotovili z zmago z 1:0 proti Greuther Furthu, mož odločitve je bil Vermeij z zadetkom v 69. minuti. Gostje so Merkur Spiel Areno zapuščali besni zaradi sodniške odločitve, ki je bila po njihovem mnenju izjemno sporna.

Na začetku drugega polčasa pri rezultatu 0:0 je glavni sodnik namreč dosodil enajstmetrovko v gostujočo korist, ko je v kazenskem prostoru domačih z roko igral Oberdorf. Na prvi pogled jasna in precej enostavna odločitev za glavnega sodnika, a po dodatnem ogledu posnetka je slednji svojo prvotno odločitev spremenil. Očitno je ocenil, da je domači branilec z roko igral izven kazenskega prostora.

“Ni mi jasno, očitno iz leta v leto poznam manj nogometnih pravil,” je bil po dvoboju jezen gostujoči strateg Zorniger.

Foto in Video: Šport TV