[38]
126912

Slovenski strelci v kraljevski disciplini nerazpoloženi

29. 5. 2021, 15.25

Slovenska strelska reprezentanca bo hitro pozabila današnjo moško tekmo v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov na evropskem prvenstvu v Osijeku. Od treh slovenskih reprezentantov je bil najboljši Rajmond Debevec, ki je s 1161 krogi zasedel 50. mesto.

Oseminpetdesetletni legendarni strelec iz Ljubljane, ki si je pred odhodom v Osijek poškodoval hrbet, je v klečečem položaju zadel 389, v ležečem 396, v stoječem pa 376 krogov.

Na današnjem strelskem maratonu sta nastopila še dva slovenska strelca: Robi Markoja je s 1154 krogi osvojil 57., Erik Kandare pa s 1140 krogi 63. mesto.

V kvalifikacijah je bil najboljši Norvežan Henrik Larsen s 1186 krogi.

V nedeljo bo na sporedu še ženska tekma v tej olimpijski disciplini, slovenske barve pa bodo zastopale Živa Dvoršak, Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek.

V disciplini standardna pištola na 25 m bodo nastopili Jagoda in Peter Tkalec, Denis Bola Ujčič in Jan Hribar.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več