220550

Slovenski rokometaši skozi šivankino uho premagali Brazilce in na stežaj odprli vrata do OI

Avtor: Aljaž Pirnat
14. 3. 2024, 22.50

Slovenska moška rokometna reprezentanca je uvodni dan olimpijskega kvalifikacijskega turnirja v Granollersu premagala Brazilijo s 27:26 (13:12). Četa selektorja Uroša Zormana ima po današnji trdo prigarani zmagi manj kot 24 ur počitka do srečanja z domačini Španci.

Slovenci so storili prvi korak k uvrstitvi na olimpijske igre v Parizu. Še peta zmaga proti Braziliji s prav toliko tekem pa nikakor ni bila lahko dobljena. Brazilci so se vse do zadnjega napada trdo upirali, celo vodili večji del zadnjih 15 minut, a v zaključku je bila Slovenija bolj zbrana.

Zorman je v zadnjih dneh opozarjal pred nepredvidljivimi Brazilci, ki kažejo toplo-hladne predstave. Ravno zaradi tega in tudi zaradi narave olimpijskega kvalifikacijskega turnirja z zgolj tremi tekmami v štirih dneh je današnjo tekmo označil za prvega od treh finalov.

Na koncu je tekma imela vse elementa pravega finala, vključno z dramatično končnico. V njej si je v samih izdihljajih Slovenija priborila pomembno zmago, ko je zadel Domen Novak. A zmaga je zgolj nekaj minut pred tem bila pod velikim vprašajem.

Slovenija je po izenačenem prvem polčasu v uvodu drugega sprva nakazala, da je morda našla recept za fizično obrambo nasprotnika. Prvič je povedla s tremi goli razlike pri 16:13, v 43. minuti pa je bila razlika že štiri (19:15).

A vsakršne misli, da bi lahko s tem bilo srečanje odločeno, so se hitro razblinile v zgolj šestih peklenskih minutah. V teh so Brazilci na krilih Huga Bryana Monteja v napadu izkoristili več slovenskih nepazljivosti in tudi prednost igralca več.

Slovenija se je naenkrat znašla v položaju ekipe, ki skuša še zadržati korak s tekmecem, Brazilci pa so ob že drugi dvominutni izključitvi na slovenski strani v 53. minuti in izidom 21:23 imeli vse niti v svojih rokah.

A predaje na slovenski strani ni bilo. Tilen Kodrin je znižal zaostanek z igralcem manj, po vrnitvi v polno postavo pa se je med dvema Brazilcema za izenačenje na 25:25 znašel prvi strelec Slovenije s sedmimi zadetki Blaž Janc.

V zaključku tekme se je s prvo obrambo v polčasu najprej izkazal Klemen Ferlin, v zadnjem napadu pa je v hitri kombinatoriki žoga prišla do Novaka, ki jo je poslal mimo brazilskega vratarja. Slovensko slavje pa se je s tem lahko začelo.

Na popoldanski tekmi je Španija premagala Bahrajn z 39:27. Zmaga Slovenije na tekmi proti domačinom v petek bi tako lahko že predstavljala odločilni korak k uvrstitvi na olimpijski turnir.

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več