[2,2427]
113831

Slovenski obračun pripadel Kurtiću

1. 12. 2020, 11.42

November se je pri naših zahodnih sosedih zaključil s tekmo 9. kroga letošnje izvedbe Serie A, ko sta se na stadionu Luigi Ferraris pomerila domača Genoa Mihe zajca in gostujoča Parma Jasmina Kurtića. Slovenski dvoboj, ki je prinašal pomembne točke v boju za obstanek, je dobila Parma z 1:2.

Že iz prve resnejše akcije na tekmi je padel zadetek. Juraj Kucka je z globinsko podajo lepo našel vtekajočega Gervinha, napadalcu iz Slonokoščene obale pa ni bilo težko ‘matirati’ vratarja Genoe Alberta Palearija in že v 10. minuti je semafor kazal rezultat 0:1 v korist varovancev Fabia Liveranija.

Čez nekaj minut je Eldor Shomurodov zapravil priložnost, ki si jo je priigral po samostojni akciji. Uzbekistanec se je s spustil v prodor ter se dobesedno sprehodil skozi Parmino obrambo, dvoboj iz oči v oči pa je dobil gostujoči vratar Luigi Sepe.

Gianluca Scamacca, junak pokalnega srečanja proti Sampdorii sredi tedna, je pred odmorom zapravil najlepšo priložnost v prvem polčasu, bržčas tudi najlepšo na tekmi. Luca Pellegrini je z leve strani poslal idealen predložek potleh pred vrata Luigija Sepeja, Scamacca pa je žogo z manj kot petih metrov namesto v mrežo poslal preko gostujočih vrat.

Kazen za zapravljeni priložnosti bi lahko sledila kmalu, Pellegrini je izgubil žogo v nevarnem območju, znova pa je bila na delu naveza Kucka – Gervinho, slednji je preigral Banija in močno sprožil proti vratom, Paleari pa je žogo uspel preusmeriti v prečko, od koder se je odbila zopet v polje.

Prvi polčas se je zaključil z rezultatom 0:1, Genoa pa je bila odločna, da bo v nadaljevanju krenila po izenačenje, morda tudi po zmago, s katerim bi se odlepila iz predzadnjega mesta, morda celo iz cone izpada. A drugih 45. minut se ni začelo po željah domačih, saj je v 47. minuti Parma podvojila vodstvo. Domači, za katere je Miha Zajc vstopil v 69. minuti, so znova izgubili žogo v nevarnem območju, sledil je nov protinapad Parme, Jasmin Kurtić, ki je odigral celotno srečanje, je poslal žogo v domači kazenski prostor, Zapata jo je zbil le do Gervinha, ki je z roba 16 metrov dosegel svoj drugi zadetek na tekmi.

A vodstvo dveh zadetkov ni trajalo dolgo, že čez 3 minute je Badelj poizkušal s preigravanjem v Parminem kazenskem prostoru, žoga se je odbila do Eldorja Shomurodova, ki je z obrata lepo poslal žogo potleh tik ob bližnji vratnici, Sepe je bil nemočen, upanje za pozitivni rezultat je v moštvu Rolanda Marana znova zaživelo. A domačini v nadaljevanju niso bili konkretni v izpeljevanju napadov, do konca srečanja si niso uspeli priigrati resnejše priložnosti, pred koncem tekme velja le omeniti poizkus Hrvata Milana Badlja s približno 25 metrov, a je bil Sepe na mestu.

Jasmin Kurtić se je skupaj s soigralci veselil druge zmage v prvenstvu, ki je Parmo dvignila na 16. mesto, Miha Zajc pa z Genoo ostaja na 19. mestu z le petimi zbranimi točkami, kar močno maje stolček domačega stratega Rolanda Marana.