[5]
174328

Slovenske rokometašice na predzadnji pripravljalni tekmi pred domačim EP pokazale dva obraza

27. 10. 2022, 20.38

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na predzadnji pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom med 4. in 20. novembrom v Sloveniji, Črni gori in Severni Makedoniji danes v Laškem izgubila proti Hrvaški s 24:27 (10:17).

Slovenske rokometašice so v prvi polovici tekme v dvorani Tri lilije prikazale zelo slabo predstavo. V obrambi so zaigrale medlo in naredile precej napak, v napadu pa so bile silno neučinkovite pri strelih z razdalje, tako da se se na veliki odmor odpravile z zaostankom sedmih golov (10:17).

Izbranke črnogorskega strokovnjaka na slovenski klopi Dragana Adžića so v drugem polčasu prikazale veliko boljšo predstavo. Na začetku drugega polčasa so resda zaostale za devet golov, a nato zaigrale veliko bolje. Slabih sedem minut pred koncem dvoboja so izid poravnale na 23:23, v prelomnih trenutkih dvoboja pa jim je zmanjkalo zbranosti in zmaga je odšla na Hrvaško.

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Nina Zulić s petimi goli. Tamara Mavsar je dosegla štiri, Elizabeth Omoregie in Tjaša Stanko po tri, Tina Klemenčič, Ana Gros, Alja Varagić in Barbara Lazović po dva, Nataša Ljepoja pa en gol.

“Razplet prvega polčasa je posledica prevelike želje naših deklet. To je bil klasičen primer v športu, ko si v pričakovanju velikega tekmovanja na domačih tleh. Zame bo bližajoče evropsko prvenstvo 13. veliko tekmovanje, zato vem, kako jim lahko pomagam kot trener. Zagotovo je bolje, da se je to zgodilo zdaj kot pa prihodnji petek,” je po tekmi dejal Adžić in dodal: “Dekleta morajo v glavi premagati svoja visoka pričakovanja pred tekmovanjem na domačih tleh in na igrišče stopiti čistih misli. Na tej tekmi smo se veliko in hitro nekaj naučili. Že v drugem polčasu je bilo povsem drugače, bil je približek našim zmožnostim.”

Slovenija bo zadnjo tekmo pred začetkom domačega zaključnega turnirja igrala v soboto, ko se bo v Laškem znova pomerila s Hrvaško. V skupinskem delu jo nato v Celju čakajo tekme z Dansko (4. november), Švedsko (6. november) in Srbijo (8. november). V drugi del tekmovanja, ki bo v Ljubljani, se bodo uvrstile najboljše tri izbrane vrste, zadnjeuvrščena pa bo izpadla.