[6]
125747

Slovenske odbojkarice le še s teoretičnimi možnostmi za EP

15. 5. 2021, 18.39

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je vse dlje od nastopa na evropskem prvenstvu. V kvalifikacijah je zabeležila še tretji poraz, še drugič je morala priznati premoč Češki. Potem ko so bile Čehinje na prvem turnirju v Latviji boljše z z izidom 3:1, so tokrat na drugem turnirju v Zenici zmagale s 3:0 (18, 15, 22).

Slovenke imajo zdaj le še teoretične možnosti za napredovanje, za ohranitev upanja potrebujejo pomoč Latvije, ki mora gostiteljicam turnirja, reprezentanci BiH, vzeti vsaj en niz. V tem primeru bi v zadnjem krogu Slovenija s prepričljivo zmago proti BiH še lahko prišla do nastopa na prvenstvu.

Čehinje, ki so se že pred tekmo uvrstile na prvenstvo, so bile v obračunu s Slovenkami za razred boljše, slovenska vrsta niti v enem nizu ni bila blizu zmagi, mogoče še najbližje v tretjem nizu, ko so se je v končnici tekmicam približale na dve točki zaostanka.