119808

Slovenske nogometašice iz Estonije z visoko zmago

Avtor: Kenny Jan
23. 2. 2021, 20.07

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je z visoko zmago z 9:0 (2:0) v Tallinnu proti Estoniji sklenila kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2022. K izdatni zmagi na zadnji tekmi skupine A so po dva gola prispevale Mateja Zver, Lara Prašnikar ter Evelina Kos.

Izbrana vrsta pod vodstvom selektorja Boruta Jarca je premoč v prvem polčasu kronala z dvema krasnima zadetkoma. V 31. minuti je s 25 metrov pomerila Dominika Čonč in mojstrsko zabila v zgornji desni kot. V 44. minuti se je med strelke vpisala kapetanka Mateja Zver, ki je izvrstno izvedla prosti strel z leve za vodstvo 2:0, na spletni strani poroča NZS.

V nadaljevanju se razmerje moči na terenu ni menjalo, Slovenija pa je izdatno napolnila mrežo domačink.

Ob pogledu na lestvico skupine 1 je jasno, da je Slovenija premogla drugi napad skupine (31 doseženih golov, drugouvrščena Rusija, ki gre v dodatne kvalifikacije, je dosegla 23 golov, zmagovalka skupine Nizozemska pa 45).

Slovenija bo uradne tekme spet igrala jeseni, ko bo začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo, ki bo leta 2023 potekalo v Avstraliji in na Novi Zelandiji.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več