[38]
145278

Slovenska plavalka na SP pristala na 23. mestu

19. 12. 2021, 09.23

Tjaša Vozel je v svojem drugem nastopu na svetovnem prvenstvu v kratkih bazenih v Abu Dabiju s časom 1:07,52 na 100 m prsno osvojila 23. mesto. Za svojim državnim rekordom je zaostala dobri dve sekundi, za uvrstitev v polfinale pa je tokrat zadostoval izid 1:06,33. Tjaša bo v torek nastopila še na 200 m prsno.

“Drugi start na SP je za mano. Z rezultatom nisem zadovoljna, saj sem pričakovala veliko več,” je priznala Vozlova. ”Je pa res, da me je bilo malenkost strah po četrtkovi diskvalifikaciji, ker glede na uradno pojasnilo sodnikov nisem točno vedela, kaj sem naredila narobe.”

”Malo je bilo treme danes, zaradi vprašanja, ali bom prišla do uvrstitve ali ne. Glede na to, da mi je na ‘razplavanjih’ in treningih šlo zelo dobro, sem v bistvu od 100 m pričakovala veliko več, ampak se na žalost ni izšlo. Bomo pa videli kaj to pomeni za 200 metrsko razdaljo v torek,” je zaključila.