128445

Slovenke se od srebrne lige poslavljajo z zmago

Avtor: Kenny Jan
12. 6. 2021, 20.07

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v srebrni ligi zasedla tretje mesto. V malem finalu zaključnega turnirja v Mariboru je s 3:1 (21, -23, 23, 16) premagala Portugalsko.

Mlade Slovenke so spet pokazale dopadljivo igro, poleg borbenosti in nepopustljivosti, ki jih je krasila na tekmi polfinala proti favoriziranim Bosankam, pa so tokrat dodale tudi zbranost v končnicah, ki jim je v polfinalu manjkala za presenečenje.

V končnicah so dobile dva niza. V prvem je bilo izenačeno do izida 18:18, nato pa so povedle z 22:10 in 24:20, drugo zaključno žogo je z blokom izkoristila Eva Zatković. V drugem so Slovenke že na začetku zaostale z 1:8, v končnici pa s serijo zaporednih točk prišle povsem blizu, a jim je zmanjkala še ena točka. Zato pa so spet dobile končnico ves čas povsem izenačenega tretjega niza, v četrtem pa so tekmice povsem nadigrale.

Od Portugalk so bile boljše predvsem v bloku, dosegle so 12 blok točk, dobile pa niti ene. V asih je bilo 8:4 za Portugalke, ki pa so naredile precej več napak.

Izbranke Gregorja Rozmana so tako ligo končale s sedmimi zmagami in le enim porazom, tretje mesto je sicer manj, kot si je vodstvo reprezentance želelo, a glede na znane okoliščine ni neuspeh.