168199

Slovenke še drugič premagale Avstrijke

Avtor: Kenny Jan
24. 8. 2022, 22.36

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v 2. krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2023 v sredo v Gradcu v skupini D še drugič premagala Avstrijo. Izid je bil 3:2 (17, -14, 19, -27, 9).

Slovenske odbojkarice so dosegle še drugo načrtovano zmago in se močno približale nastopu na EP. Tja bosta potovali prvi dve ekipi iz skupine, po prvih dveh krogih pa imajo po dve zmagi po pričakovanjih reprezentanci Azerbajdžana in Slovenije. Že v soboto odbojkarice čaka gostovanje pri zadnjeuvrščeni ekipi Gruzije v Tbilisiju.

Slovenske odbojkarice tokrat v Gradcu niso ponovile igre iz Maribora, ko so bile za razred boljše. V izredno izenačenem dvoboju so bile res razigrane v prvem in zadnjem nizu. Popolnoma brezglava je bila slovenska igra v drugem, predčasno pa bi reprezentantke lahko dobile četrti niz, ko so imele pri 24:22 dve zaključni žogi, tudi ponujeno darilo z avstrijske strani, a so dvoboj v podaljšku izgubile. V skrajšanem petem nizu so si Slovenke hitro priigrale odločilno prednost.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več