[5]
91446

Slovenke pripravljalni turnir pred SP končale na 2. mestu

24. 11. 2019, 15.12

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na tretji tekmi pripravljalnega turnirja pred svetovnim prvenstvom na Japonskem izgubila proti aktualnim evropskim in svetovnim prvakinjam Francozinjam z 21:33 (9:15). Izbranke Uroša Bregarja so turnir v Tokiu končale na drugem mestu, z eno zmago, enim neodločenim izidom in enim porazom.

Remizirale so proti Japonski, premagale so Brazilke.

Visoko so posegle tudi posameznice. Ana Gros (18 golov) in Tjaša Stanko (16) sta bili najboljši strelki, Maja Vojnovič (36 odstotkov obramb) pa druga najboljša vratarka turnirja, je na družbenem omrežju Facebook zapisala Rokometna zveza Slovenije.

Že pred zadnjim preizkusom je slovenski selektor Bregar napovedal, da bo proti slovitim tekmicam odpočil nekatere ključne igralke, obenem pa priložnost namenil mlajšim igralkam ter tako med njimi iskal dodatno igralko, ki bi v rotaciji Slovenije na svetovnem prvenstvu pripomogla k čim boljšim igram.

V uvodnih 20 minutah je proti Francozinjam na parketu še zadržal bolj izkušene posameznice (med njimi ni bilo kapetanke Ane Gros, ki jo je pustil izven kadra), nato pa v ogenj “potisnil” mlajše reprezentantke. Slovenke so polčas izgubile s šestimi zadetki (9:15), v drugem pa dosegle 12 golov. Polovico izmed njih jih je prispevala 21-letna zunanja igralka Hana Vučko, ki je s tem postala tudi najboljša slovenska strelka tekme. S po štirimi sta ji sledili Maja Svetik in Tjaša Stanko.

Tekme svetovnega prvenstva za ženske si boste boste lahko v živo ogledali na programih Šport TV-ja. Seveda bomo pospremili tudi boje naših deklet, ki bodo prvič na delu v soboto, 30. novembra, po slovenskem času ob 10. uri. Takrat bo nasprotnik Nizozemska, kasneje sledijo še dvoboji proti Norveški, Angoli, Kubi in Srbiji. Vabljeni v našo družbo!

“Načrt smo izpolnili. Želeli smo, da bi brez Ane Gros 20 minut igrali s ‘polno močjo’. Nato smo segli po menjavah. Glede na kakovost, ki jo premore Francija in dejstvo, da sem dal priložnost našim mlajšim igralkam, je slednjo dobro izkoristila Hana Vučko, ki je v drugem polčasu dosegla šest zadetkov. Na turnirju v Tokiu smo z neodločenim izidom, zmago in porazom osvojili drugo mesto. Prvi del priprav tako lahko ocenim kot zadovoljiv. Zavedamo se, kje moramo našo igro še nadgraditi in katere elemente popraviti predvsem v obrambi,” je po tekmi menil Bregar.

Pred slovenskimi dekleti je zdaj še sklepni del priprav, ki ga bodo opravila v dobrih 1000 kilometrov jugozahodno oddaljene pokrajine Amakusa. Tja se bodo odpravile v ponedeljkovih dopoldanskih urah z letom do mesta Kumamoto, od tam dalje pa pot do končnega cilja nadaljevale z avtobusom.

V Kumamoto se bodo vrnile konec tedna in v soboto, 30. novembra, ob 10. uri po slovenskem času začele nastope na svojem šestem svetovnem prvenstvu. Pred tem je na mundialu slovenska ženska članska reprezentanca nastopila že v letih 1997, 2001, 2003, 2005 in 2017.

Dekleta izpod Alp bodo v prvem delu svetovnega prvenstva nastopala v skupini A, kjer se bodo poleg že omenjenih Nizozemk srečale še z Norveško, Angolo, Kubo in Srbijo.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več