[3]
193362

Slovenke pred novim dvobojem s Hrvaticami: Viden je napredek, a želimo biti še boljše

24. 5. 2023, 11.10

Slovenske košarkarice, ki se pripravljajo na nastop na junijskem domačem evropskem prvenstvu, so v torek odigrale tretjo pripravljalno tekmo. V Podčetrtku so se pomerile z reprezentanco Hrvaške in jo ugnale z izidom 86:78. Že v sredo pa bodo Slovenke in Hrvatice v Mengšu odigrale povratni dvoboj, ki si ga boste v neposrednem prenosu lahko ogledali na Šport TV.

“Rakete” tudi proti Hrvaški niso mogle računati na Aleksandro Krošelj, Tino Cvijanovič in Mojco Jelenc, soigralke pa je s tribune prav tako spremljala Lea Debeljak. Kot je selektor Dikaioulakos napovedal že pred tekmo, je strokovni štab tokratni pripravljalni dvoboj izkoristil tudi za nekaj eksperimentov, saj je nekaterim igralkam namenil igralne vloge, ki jih doslej niso bile toliko vajene.

Dvoboj je začel s Tejo Oblak, Zalo Friškovec, Ajšo Sivka, Tino Jakovina in Evo Lisec. Peterica je začela odločno in sredi četrtine povedla s 15:7. A Hrvatice se niso predale in si z nekaj zadetimi meti z razdalje ob izteku četrtine priigrale vodstvo 24:21. V drugih desetih minutah so Slovenke v obrambi zaigrale še bolj agresivno, steklo pa jim je tudi v napadu. Še posebej razpoloženi sta bili Eva Lisec (13 točk) in Teja Oblak (14 točk), odlično pa jima je sledila tudi Zala Friškovec (7 točk). Z delnim izidom 10:0 so povedle 38:26, nekaj napadov kasneje pa vodile s 43:29. Na odmor so Slovenke odšle s prednostjo dvanajstih točk (49:37).

Nadaljevanje je najprej prineslo nalet slovenskih košarkaric, ki so vodstvo povišale na 62:41, po nekaj menjavah na obeh straneh (priložnost za igro so dobile vse košarkarice) pa so gostje zaostanek prepolovile. V zadnji četrtini so se približale celo le na štiri točke zaostanka (76:72), a so “Rakete” ostale zbrane in prišle do prve zmage v pripravljalnem obdobju. Za končnih 86:78 je največ točk dosegla že omenjena trojica Oblak (24 – stoodstotni met iz igre), Lisec (15 in 10 skokov) ter Friškovec 15 (10 skokov).

Po tekmi je bil z razpletom zadovoljna Gala Kramžar. “Vedno je lepo zmagat. Še posebej po tekmah z Madžarsko, na katerih se nismo prikazale v pravi luči. A ta zmaga seveda še ničesar ne pomeni. Osredotočamo se na lastno igro. Še vedno se nam pojavlja preveč napak ter precej nihanj in skozi pripravljalno obdobje moramo te zadeve popravit,” je po dvoboju dejala slovenska reprezentantka.

Podobno pa je razmišljala tudi njena soigralka Eva Lisec. “Naš cilj v pripravah niso zmage, saj gradimo igro dan za dnem, trening po trening. Do evropskega prvenstva imamo še precej časa in želimo biti najbolje pripravljene, ko bo to najbolj pomembno. Danes smo na trenutke že delovale zelo dobro,” je za spletno stran košarkarske zveze dodala Eva Lisec.

Reprezentanci Slovenije in Hrvaške nova medsebojna tekma čaka že v sredo, ko se bodo pomerile v novi športni dvorani osnovne šole v Mengšu. Tudi ta tekma bo v neposrednem prenosu na Šport TV.

Slovenija – Hrvaška 17.55 na Šport TV 1!

Vir: KZS

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več