[2085]
175894

Slovenke po senzaciji proti Kitajski za pokal BJK proti Romunkam

13. 11. 2022, 16.04

Žreb je določil, da bo slovenska ženska teniška reprezentanca v finalu kvalifikacij za zaključni turnir pokala Billie Jean King (BJK) igrala z Romunijo. Dvoboj bo 14. in 15. aprila 2023 v Sloveniji, je prav tako določil žreb.

Devet zmagovalcev aprilskih dvobojev se bo uvrstilo na novembrski finalni turnir, na katerem bo sodelovalo dvanajst najboljših reprezentanc na svetu. Tam imata mesto že zagotovljeno letošnja finalista, Švica in Avstralija, ki se bosta danes v Glasgowu srečala v finalu, ter gostitelj tekmovanja, ki še ni znan.

Slovenija si je mesto v zadnjem krogu kvalifikacij za F12 pokala BJK zagotovila v Velenju, kjer je senzacionalno premagala Kitajsko.

Na žrebu je ekipa kapetana Andreja Kraševca dobila najnižje uvrščeno nosilko, glede na to, da se ekipi še nista srečali, pa je gostitelja določil žreb.

“Naša želja je bila, da igramo doma, zato sem z žrebom zelo zadovoljen. Upam, da bomo aprila prihodnje leto Romunijo gostili pred polnimi tribunami slovenskih navijačev, ki bodo lahko na terenu bodrili najboljše slovenske igralke,” je po žrebu dejal Andrej Kraševec.