[5]
189292

Slovenke do pomembne zmage proti Italiji

8. 4. 2023, 20.17

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v Chietiju z 31:25 (17:11) zmagala proti Italiji na prvi tekmi v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, ki bo med 30. novembrom in 17. decembrom na Danskem, Norveškem in Švedskem. Povratna tekma bo v sredo v ljubljanski dvorani na Kodeljevem.

Slovenske rokometašice so na sploh prvem medsebojnem obračunu teh dveh reprezentanc opravile levji delež v boju za SP in si pred povratno tekmo v Ljubljani pripravile dobro izhodišče. Kljub odsotnosti nekaterih nosilk igre današnja zmaga Slovenk ni bila nikoli resneje ogrožena.

Na uvodu tekme je bilo moč zaznati nekaj nervoze obeh reprezentanc, kar je vodilo v nekaj napak in zgrešenih priložnosti. Varovanke črnogorskega strokovnjaka na slovenski klopi Dragana Adžića so prvič na dvoboju povedle v sedmi minuti (3:2) po golu Tjaše Stanko.

Izenačenemu uvodu je v 11. minuti sledila obramba sedemmetrovke slovenske vratarke Amre Pandžić, na drugi strani pa je Alja Varagić naredila prvo manjšo razliko na tekmi, saj so Slovenke povedle z dvema goloma prednosti (5:3).

Slovenske rokometašice so v drugi polovici prvega polčasa počasi začele dominirati na parketu, prednost se je postopoma zviševala in je ob koncu prvega polčasa znašala že +6, ko je bila za 16:10 natančna Tija Gomilar Zickero.

Podobno kot prvi polčas so tudi drugega Slovenke nekoliko slabše začele in Italijanke so zaostanek znižale na štiri gole. Varovanke selektorja Adžića so se nato znova zbrale in zaigrale veliko bolje, tudi prednost je ponovno narasla. Po slabih petnajstih minutah nadaljevanja je Slovenija vodila z dvomestnim številom (26:16).

Italijanke so nato odgovorile z delnim izidom 3:0 in se nekoliko približale (19:26), a jim česa več od tega Slovenke niso pustile. Adžić je proti koncu tekme ponudil še nekaj priložnosti igralkam s klopi, Slovenke pa so prednost zadržale do konca ter bodo na povratni tekmi v Ljubljani imele lepo prednost in izhodišče za uvrstitev na SP.

Stanko je bila s sedmimi goli najboljša strelka tekme, pet jih je za slovensko izbrano vrsto dodala še Varagić. Za Italijo sta po šest zadetkov dosegli Sofia Ghilardi in Ilaria Dalla Costa.

Slovenske rokometašice se bodo po enodnevnem premoru zaradi velikonočnih praznikov spet zbrale v ponedeljek, čez dva dni pa jih čaka povratni obračun z Italijankami.