127453

Slovenke brez težav proti Luksemburžankam

Avtor: Kenny Jan
5. 6. 2021, 22.10

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na drugi tekmi drugega turnirja skupine A predtekmovanja srebrne evropske lige v Mariboru zabeležila še drugo zmago. Potem ko so dan prej varovanke selektorja Gregorja Rozmana ugnale Izrael s 3:1, so bile danes boljše še od Luksemburga s 3:0 (14, 19, 13).

To je bila peta zmaga varovank Gregorja Rozmana na prav toliko tekmah v letošnji srebrni ligi. Na prvem turnirju v Luksemburgu niso izgubile niti niza, v petek pa so Izraelke prve odvzele niz slovenski izbrani vrsti. Tokrat je bil Luksemburg daleč od podobnega izkupička.

Slovenke so imele v prvem nizu nekaj težav zgolj na začetku, ko so se še nekoliko lovile. Luksemburžanke so povedle s 6:4, potem pa je začel mleti slovenski stroj. Hitro so domačinke povedle, dosegle sedem zaporednih točk, nato pa le še povečevale razliko za zanesljivo osvojitev niza s 25:14.

V drugem nizu so Luksemburžanke dlje časa držale stik s slovensko izbrano vrsto. Pri 14:14 je bil izid še izenačen, nato pa so Rozmanove varovanke pritisnile na plin in z delnim izidom 5:1 prišle do zanesljive prednosti za miren zaključek niza (25:19).

Tretji niz se je začel podobno kot prvi s hitrim vodstvom Slovenk (3:0) ter kasnejšim izenačenjem gostij (7:7). Toda delni izid kar 10:1 v korist domačink je prinesel hitro odločitev v tretjem nizu (25:13).

V domači vrsti je bila s 15 točkami najbolj učinkovita Lorena Lorber Fijok, 14 pa jih je dodala Naja Boisa.

V nedeljo ob 20. uri Slovenke, ki so si že pred začetkom turnirja zagotovile nastop na zaključnem turnirju najboljše četverice prav tako v Mariboru, čaka še dvoboj proti Avstrijkam. Slednje so danes premagale Izrael s 3:0 in se prav tako uvrstile na zaključni turnir. Slovenke za prvo mesto v skupini A potrebujejo en osvojen niz proti severnim sosedam.

Iz skupine B bosta prihodnji petek in soboto v Mariboru igrali prvouvrščena Portugalska in druga Bosna in Hercegovina.