[6]
40490

Slovenija z nogo in pol že na zaključnem turnirju v Avstraliji

17. 6. 2017, 09.08

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je zmagoslavno začela tudi tretji turnir svetovne lige v Kairu. V prvi tekmi je s 3:0 (23, 37, 23) premagala gostitelje turnirja Egipčane.

Slovenska odbojkarska reprezentanca

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je zmagoslavno začela tudi tretji turnir svetovne lige v Kairu. V prvi tekmi je s 3:0 (23, 37, 23) premagala gostitelje turnirja Egipčane, s tem pa si je praktično že zagotovila nastop na zaključnem turnirju najboljših štirih ekip v avstralskem Golden Coastu.

Nastop v Avstraliji bi ji lahko preprečila le teorija. Pred Češko, ki je trenutno na petem mestu – Avstralija je tretja, a ima kot gostitelj zaključni turnir že zagotovljen, ima Slovenija šest točk prednosti in zaenkrat boljši količnik, ki bi ga lahko pokvarili le še izjemno slabi predstavi proti Finski in Portugalski. Dvoboj v Kairu je bil močno podoben prejšnjim nastopom obeh reprezentanc. Egipčani niso zmagovali, a mučili tekmece, Slovenci, ki so tokrat igrali s Sašom Štalekarjem na drugem mestu blokerja, priložnost za igro pa je dobro izkoristil tudi Alen Šket, so bili rezultatsko uspešnejši, a pri zmagah niso blesteli. Tako kot v številnih prejšnjih obračunih so v nizih zapravljali lepo prednost, reševati so se morali v končnicah. Tokrat v vseh nizih uspešno.

Slovenija je spet igrala po sistemu toplo hladno. Spet je bilo v njeni igri veliko napak, toda pomembni zmagi se ne gleda v zobe, čeprav selektor Slobodan Kovač zagotovo ne bo zadovoljen.

V prvem nizu so Slovenci že imeli pet točk prednosti, še pri izidu 16:18 je bilo videti, da imajo vse v svojih rokah, toda domači so izenačili na 18:18. Izenačeno je bilo tudi pri izidu 22:22, nato pa je Klemen Čebulj prispeval točko napadu, Štalekar pa z blokom zagotovil svoji ekipi prvo zaključno žogo. Te niso izkoristili, pa so drugo, za to je bila zaslužna napaka tekmecev.

Tudi v drugem nizu so Slovenci že vodili za pet točk. Po bloku Čebulja je bilo 18:13, toda domači so se spet začeli približevati, Slovence so ujeli na 23. točki. Po asu so si tudi priigrali zaključno žogo, nato pa podobno kot Slovenci zapravili številne priložnosti, odločilno točko za vodstvo Slovenije z 2:0 pa je pri izidu 38:37 prispeval Mitja Gasparini.

V tretjem nizu je Slovenija vodila s 15:10, a se nato spet mučila, da je prišla do zmage. Tokrat ji je to zagotovil blok Alena Šketa za 24:22 in pozneje še napaka tekmecev.

Najučinkovitejši igralec v slovenski vrsti je bil Mitja Gasparini z 18 točkami, Tine Urnaut jih je dosegel 14.

V soboto se bo Slovenija pomerila s Finsko, ki jo enkrat v ligi – to je bilo na prvem turnirju v Južni Koreji, že premagala.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več