[5]
175486

Slovenija preko Srbije v drugi del EP

8. 11. 2022, 19.33

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na napeti tekmi bila boljša od Srbije. V Zlatorogu so Slovenke s 27:24 premagale Srbkinje in se uvrstile v drugi krog evropskega prvenstva, ki bo potekal v Ljubljani. V drugi krog bodo odnesle 2 točki, ki jih je prinesla zmaga proti Dankam.

Slovenke so na odločilni tekmi za uvrstitev v drugi del tekmovanja, ki bo med 10. in 16. novembrom v Ljubljani, izpolnile svoj cilj in na kolena spravile tekmice iz Srbije, ki jih vodi slovenski strokovnjak Uroš Bregar.

Slovenija, ki je v uvodnem krogu premagala Dansko z 28:26, v drugem pa izgubila s Švedsko z 22:33, bo v drugi del tekmovanja prenesla dve točki. Končni razplet v skupini B bo znan po večerni tekmi med Švedsko in Dansko, ki se bo v celjski dvorani Zlatorog pričela ob 20.30.

Selektor Dragan Adžić je v uvodno postavo uvrstil vratarko Branko Zec, krilni igralki Aljo Varagić in Tamaro Mavsar, zunanje igralke Elizabeth Omoregie, Nino Zulić in Ano Gros ter krožno napadalko Natašo Ljepojo, v obrambni postavitvi 6-0 pa je namesto Ane Gros zaigrala Nina Žabjek.

Domače rokometašice zavoljo pomembnosti tekme uvodoma niso blestele, tu in tam so se prikradle tudi napake v vseh elementih igre, a bojevitost je bila na najvišji možni ravni. Srbkinje so v prvi polovici prvega polčasa izkoristile omenjene težave domačih, ki so v 12. minuti prvič na dvoboju zaostale za dva gola (4:6), v 18. minuti pa je zaostanek že narasel na štiri gole (7:11).

Črnogorec na slovenski klopi Adžić kljub temu ni zahteval minute odmora, verjel je v svoje varovanke, ki so v naslednjih treh minutah – zadeli sta Mavsar in Gros – prepolovile razliko (9:11).

V 26. minuti so povsem zadihale za ovratnik tekmicam, potem ko je Tjaša Stanko znižala na 12:13, ista igralka pa je dve minuti pred odhodom na veliki odmor tekmo postavila v začetno izhodišče (13:13). V sami končnici jim je vnovič padla zbranost, ob polčasu je njihov zaostanek znašal dva gola (13:15).

Srbkinje, ki so v prvem polčasu – predvsem po zaslugi “motorja” ekipe Kristina Liščević – igrale zelo preudarno in gole dosegale iz vseh položajev – so imele v začetku druge polovice tekme v oblasti domače rokometašice. Prebudila jih je vratarka Amra Pandžić, ki je nanizala nekaj lepih obramb, Omoregie pa je v 36. minuti izenačila na 16:16.

Srbska minuta odmora ni zaustavila slovenskega naleta, v 39. minuti je Ana Gros zadela za prvo slovensko vodstvo na tekmi s 17:16. Glasni navijači so bili še bolj na nogah minuto kasneje, ko je Tija Gomilar Zickero povišala na 18:16.

Adžićeve varovanke so so v nadaljevanju borile po svojih najboljših močeh. Na polovici drugega polčasa so imele prednost dveh golov (21:19), v nadaljevanju pa zadržale vse nalete tekmic.

V 53. minuti so prvič na dvoboju povedle za tri gole, potem ko je Tamara Mavsar realizirala sedemmetrovko in povišale na 24:21, “lepega kapitala” pa v končnici tekme niso zapravile. Srbkinje so jih neprestano ogrožale in skušale tekmo postaviti na glavo, a Slovenke v prelomnih trenutkih dvoboja niso popustile.

Dobre štiri minute pred zadnjim zvokom sirene so po golu Gomilar Zickero povišale na 26:22, po drugi zmagi v šestih dneh v mestu grofov pa tudi izpolnile svojo primarno nalogo in si zagotovile vozovnico za drugi del tekmovanja v Ljubljani.

V slovenski izbrani vrsti je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Elizabeth Omoregie s šestimi goli, Ana Gros je prispevala pet, Tija Gomilar Zickero pa štiri gole.