[3]
166491

Slovenija na prijateljski tekmi boljša tudi od Črne gore

6. 8. 2022, 22.02

Slovenska košarkarska reprezentanca je odigrala drugo prijateljsko tekmo v okviru priprav na evropsko prvenstvo v Nemčiji in zabeležila drugo zmago. V dvorani Zlatorog v Celju je po Nizozemski v četrtek danes premagala še Črno goro s 70:52 (23:6, 41:30, 47:44).

Slovenska košarkarska reprezentanca je odigrala drugo prijateljsko tekmo v okviru priprav na evropsko prvenstvo v Nemčiji in zabeležila drugo zmago. V dvorani Zlatorog v Celju je po Nizozemski v četrtek danes premagala še Črno goro s 70:52.

Najboljši strelci pri Sloveniji, ki je znova nastopila brez svojih najboljših košarkarjev, so bili Gregor Hrovat in Jurij Macura s po devetimi točkami, osem jih je zbral Gregor Glas, sedem pa Žiga Dimec.

Luka Dončić, Goran Dragić, Vlatko Čančar in Mike Tobey se bodo predstavili naslednji teden na turnirju v Istanbulu.

Tam Slovenijo čakata naslednji prijateljski tekmi, in sicer proti Turčiji 12. avgusta in z Ukrajino dan kasneje. Nato sledita še poslastici v Stožicah proti Srbiji 17. avgusta in v Celju s Hrvaško tri dni kasneje.

Selektor Aleksander Sekulić je po drugem delu priprav reprezentanco skrčil za štiri imena. Zahvalil se je Robertu Jurkoviću, Saši Cianiju, Binetu Prepeliču in Luki Ščuki. Reprezentanco zdaj sestavlja šestnajst igralcev, na evropsko prvenstvo v Nemčijo pa jih bo odpotovalo dvanajst.

Slovensko košarkarsko reprezentanco prva tekma na evropskem prvenstvu v Kölnu čaka 1. septembra proti Litvi. V naši skupini so še Madžarska, Bosna in Hercegovina, Nemčija in Francija.

Slovenija se je proti Črni gori predstavila s štirinajstimi igralci in prav vsi so že v prvem delu priložnost za igro. Med strelce se na koncu tako kot proti Nizozemski ni vpisal le Luka Rupnik.

Čeprav si je v drugi četrtini priigrala že 18 točk prednosti (37:19), se je morala Slovenija potruditi za zmago. V tretji četrtini je potrebovala skoraj osem minut za prvi koš, tako da je Črna gora v 29. minuti prešla v vodstvo s 44:43.

Zadnjih deset minut je Slovenija pod taktirko Žige Samarja odprla z delnim izidom 10:1 in zanesljivo prišla do zmage. 21-letni Samar, ki bo kariero nadaljeval v Nemčiji, je imel za Binetom Prepeličem (24:03) in Žigom Dimcem (21:32) tretjo najvišjo minutažo med slovenskimi igralci – 19:30, v tem času pa je dosegel šest točk (trojke 2:4) in zbral pet podaj, tri skoke in eno ukradeno žogo (+/- 16).

Bine Prepelič se je izkazal z osmimi skoki, Gregor Glas je zadel dve trojki (2:6), Jurij Macura pa je imel met iz igre 4:6.