single
[2,2427]
142533

Slovenija kljub izboljšanju rezultatov na Fifini lestvici spet padla

Avtor: Urban Kolman
19. 11. 2021, 15.10

Slovenska nogometna reprezentanca je na danes objavljeni posodobljeni lestvici Mednarodne nogometne zveze (Fifa) izgubila eno mesto in je zdaj 65. izbrana vrsta sveta. Na vrhu ostajajo Belgija, Brazilija in Francija, dve mesti pa je izgubila Italija, ki je zdaj šesta.

Med prvo deseterico na svetu sta tako Anglija in Argentina pridobili po eno mesto in sta zdaj četrta oz. peta reprezentanca sveta. Španija in Portugalska sta ohranili svoja položaja, za mesto pa sta napredovali Danska in Nizozemska, ki zaključujeta prvo deseterico.

Slovenija je v zadnjem ciklu kvalifikacij za svetovno prvenstvo pridobila nekaj točk, a izgubila eno mesto po remiju proti Slovaški (2:2) in zmagi proti Cipru (2:1).

Vir: STA

Foto: Grega Valancic / Sportida

Zadnje video vsebine

1

Tim Gajser po prvih stopničkah na Yamahi: “Napravili smo velik korak v pravo smer!”...Več

2

Ljubljenec Green Dragons: Težave Olimpije niso rešljive med sezono, poleti pa so potrebne korenite spremembe! (VIDEO)...Več

3

Pancar po razočaranju v Španiji: “V nobenem trenutku nisem bil stoodstoten” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser v Andaluziji po sijajni drugi vožnji do prvih stopničk z Yamaho, Lucas Coenen razred zase (VIDEO)...Več

2

Predsednik Maribora Ilicali: “Nedvomno lahko še osvojimo naslov prvaka!”...Več

3

Bravo še naprej boleč trn v peti zmajev, Olimpija ob pomembne točke v boju za Evropo (VIDEO)...Več