210590

Slovenija in Francija v ponedeljek za prvo mesto v skupini

Avtor: Urban Kolman
2. 12. 2023, 19.52

Slovenske in francoske rokometašice so po današnjih zmagah na svetovnem prvenstvu na Danskem, Norveškem in Švedskem na vrhu lestvice v skupini D, na ponedeljkovi medsebojni tekmi v norveškem Stavangerju pa se bodo pomerile za prvo mesto. Slovenke so danes premagale Angolke s 30:24, Francozinje pa Islandke z 31:22.

Slovenske rokometašice so po izjemnem prvem polčasu v začetku drugega popustile, v prelomnih trenutkih dvoboja pa povsem zasenčile afriške prvakinje in drugo tekmo na letošnjem SP končale z zmago 30:24.

V slovenski reprezentanci je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Alja Varagić s petimi goli, Ana Abina, Nataša Ljepoja in Tjaša Stanko so dosegle po štiri zadetke.

Francozinje so bile na današnji drugi tekmi za razred boljše od tekmic iz dežele gejzirjev, najbolj učinkoviti sta bili Sarah Bouktit in Orlane Kanor, obe sta dosegli po pet golov.

Slovenske in francoske rokometašice so se že uvrstile v drugi del tekmovanja v Trondheimu, kjer se bodo pomerile s tremi najboljšimi reprezentancami iz skupine C. V njej nastopajo Norveška, Južna Koreja, Avstrija in Grenlandija.