single
[38]
89130

Slovenci pri Meridi bodo dobili šest novincev

Avtor: Marko Premrl
16. 10. 2019, 15.48

Kolesarsko moštvo Bahrain-Merida, za katero bodo tudi v prihodnje dirkali Matej Mohorič, Luka Pibernik, Grega Bole, Domen Novak in Jan Tratnik, je sporočilo imena šestih novih kolesarjev za sezono 2020. To so Španca Pello Bilbao in Rafael Valls, Italijan Eros Capecchi, Avstrijec Marco Haller, Britanec Scott Davies ter Nizozemec Kevin Inkelaar.

Bahrain Merida

Bilbao je leta 2018 na dirki po Italiji osvojil šesto mesto v skupnem seštevku, v istem letu je prikolesaril do etapnih zmag na dirki po Alpah in kriteriju Dauphine. Letos je bil dvakrat najboljši v etapah na dirki po Italiji.

Valls je izkušen hribolazec, leta 2015 je slavil na dirki po Omanu. Bahrain-Merida je Capecchija v moštvo pripeljala zaradi dolgoletnih izkušenj ter za pomoč kolesarjem, ki se bodo borili za najvišja mesta na največjih dirkah, saj je kolesar, ki se izvrstno znajde pri vožnji navkreber.

Haller je sprinter in kolesar za enodnevne dirke, Inkelaar in Davies pa sta mlada kolesarja in upa moštva za prihodnost.

 

Foto: Sportida.com
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Rožič Mavrič in Mitrović: Celje igra enako ne glede na tekmeca, tako bo tudi na Češkem! (VIDEO)...Več

2

Analiza ŠTV: Bessone izjemno razume nogomet, od Olimpije potrebuje čas in okrepitve! (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Kopitarjevi Kralji slavili po drami, končali niz brez zmag...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Lanišek znova med najboljšimi: Sloveniji priboril nove stopničke...Več

2

Oblak postal nesporni kralj Zamore: Škofjeločan podrl zgodovinski rekord...Več

3

Vse prej kot naključna nemška senzacija iz province...Več