[2,2427]
136084

Slovenci do točke s Slovaki, Malta šokirala Ciper, remi Rusov in Hrvatov (video)

1. 9. 2021, 22.45

Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah v 4. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 igrala 1:1 (1:1) s Slovaško. Za Slovenijo je zadel Petar Stojanović v 42. minuti. Izbrance Matjaža Keka naslednja tekma čaka v soboto, takrat bo v Stožicah ob 18.00 gostovala Malta. Slednja je pripravila prvovrstno presenečenje, saj je premagala Ciper, ki je sicer precejšnji del tekme igral z desetimi. V Rusiji sta se domača zbrana vrsta in Hrvaška razšli brez zadetkov.

Slovenska vrsta je septembrski del kvalifikacij začela s točko. Zanjo je to četrta, Slovaki pa so vpisali šesto. To je tretji neodločen izid na medsebojnih tekmah teh dveh tekmecev, ob tem ima Slovenija še dve zmagi in poraz.

Naslednja preizkušnja Kekove fante čaka v soboto, ko bo v Stožicah igrala Malta. Ta je danes premagala Ciper in ima prav tako štiri točke. Proti Maltežanom bo manjkal Josip Iličić zaradi kartonov.

Selektor Kek je tokrat pogrešal vezista Jasmina Kurtića, ki je manjkal zaradi kartonov, v začetno postavo pa dal precej ofenzivne igralce. Pred bolj ali manj standardno obrambno vrsti sta bila Miha Zajc in Leo Štulac, pred njima so bili Sandi Lovrić, Jan Mlakar in Josip Iličić, v konici napada pa Benjamin Šeško, ki si je z igro prislužil tudi skandiranje navijačev.

Ta postava je imela terensko pobudo v uvodnih minutah, prvič pa sprožila v 18. minuti, ko je s prostega strela previsoko meril Lovrić. Slovaki pa so prvič nase opozorili v 29. minuti, ko je hiter napad končal Juraj Kucka, a brez uspeha, tako kot Vladimir Weiss malce pozneje.

V 32. minuti pa so Slovaki povedli, ko je podajo Weissa z leve strani sprejel Robert Boženik in z natančnim strelom z glavo premagal Jana Oblaka. Ivan Schranz je bil v 37. minuti blizu novemu slovaškemu zadetku, slovenska obramba je nanj pozabila, Slovak pa je iz bližine malce z desne zadel bližnjo vratnico.

V 40. minuti je nepopustljivi Šeško po levi strani prodrl v kazenski prostor, odbito žogo je z glavo spravil pred gol, kjer pa se ni najbolje znašel Mlakar, ki mu iz neposredne bližine ni uspelo žoge potisniti v mrežo. Toda dve minuti pozneje so Slovenci po lepi akciji izenačili, Iličić je žogo mojstrsko dvignil čez slovaško obrambo do vtekajočega Petra Stojanovića, ta pa je nato rutinirano končal akcijo za 1:1. Tudi po golu so domači še pritiskali, a brez spremembe izida.

Takoj po začetku drugega polčasa v 48. minuti so po kotu Slovaki zatresli prečko, ko je z glavo poskusil Kucka. Na drugi strani je bil le nekaj trenutkov zatem po lepi akciji Slovenije za malce prekratek Mlakar po nevarni podaji pred vrata. V 59. minuti je do strela z desne v kazenskem prostoru prišel Lovrić, toda zadel le zunanji del mreže.

Slovaki so bili znova nevarni v 67. minuti, ko je neoviran do strela z glavo prišel Milan Škriniar, a žogo poslal malce čez slovenski gol. Sedem minut pozneje je Lovrić streljal prešibko z roba kazenskega prostora. Prav tako je bil dokaj nenevaren tudi poskus Andraža Šporarja v 86. minuti. Na drugi strani je imel lep položaj za strel Robert Mak v 87. minuti, toda ni najbolje sprožil, tako da Oblak ni imel veliko dela.