[6]
203120

Slovenci bodo veliki finale evropskega prvenstva lovili proti starim znancem

12. 9. 2023, 21.29

Slovenija bo v polfinalu evropskega prvenstva v odbojki v Rimu igrala s Poljsko. Poljaki so danes v četrtfinalu v Bariju v štiri nizih s 3:1 (-26, 15, 34, 17) premagali Srbe.

Bržkone je zmagovalca odločil tretji niz, v katerem so gledalci videli pravo dramo in zmago Poljske s 36:34.

Pred tem so uvodni niz v podaljšku dobili Srbi, nato pa Poljakom dovolili, da so se v drugem razigrali. V četrtem se je zgodba ponovila.

Poljaki bodo v polfinalu igrali s Slovenci. Polfinalist je tudi Francija, ki pa svojega nasprotnika še čaka. To bo boljši iz današnjega dvoboja med Italijo in Nizozemsko.